Mecze

Podział punktów na Goodison Park

Manchester United zremisował z Evertonem na Goodison Park 1:1. Bramkę dla United zdobył Bruno Fernandes.

3′ GOL! 1-0 dla Evertonu. Co tutaj zrobił David De Gea… Przy próbie wybicia piłki w prostej, spokojnej sytuacji na 10 metrze, Hiszpan trafił prosto w naciskającego go Calverta-Lewina, piłka wpada do bramki…

5′ Diabły muszą się obudzić, jedna długa piłka, pomyłka Lindelofa i Calvert-Lewin wyszedł sam na sam, na szczęście oddał słaby strzał i De Gea zdołał to odbić…

7′ Poprzeczka! Co się tutaj dzieje, odpowiedź United, Fred wycofał przed pole karne, tam był Matić, który uderza z pierwszej piłki, lewą nogą, Pickford byłby bez szans, gdyby był to celny strzał, ale tylko obramowanie bramki!

12′ Matić! Potężna bomba sprzed pola karnego, druga już w tym meczu, tym razem celnie, ale broni Pickford!

17′ Fred dośrodkowuje idealnie na głowę do Greenwooda, który uderza, ale niestety, trochę zabrakło. Nadal 1-0.

29′ Strzał Martiala, przyblokowany i mamy rzut rożny dla United.

31′ GOOOOL!!! 1-1! Bruno Fernandes wyrównuje! Błąd Evertonu przy wyprowadzeniu piłki, Fernandes dostaje futbolówkę na 20 metrze i decyduje się na uderzenie z dystansu, mocne i celne, ale jednak w zasięgu Pickforda, który powinien to obronić. Nie obronił i mamy remis na Goodison Park!

40′ Starli się Shaw z Calvertem-Lewinem, ostre wejście napastnika Evertonu, złość Shawa i masowa konfrontacja obu drużyn, która jednak dość szybko się uspokoiła. Obaj zawodnicy dostali po kartce od sędziego.

45+2′ Dobra centra Bainesa i blisko gola był Richarlison, któremu zabrakło tak naprawdę tylko wzrostu.

48′ Bruno Fernandes schodzi na prawą nogę i próbuje strzału z daleka, ale niestety niecelnie.

57′ Słupek! Sigurdsson uderza z rzutu wolnego w słupek Davida De Gei! Rzut wolny był wykonywany z około 20 metra, niewiele zabrakło do ponownego prowadzenia Evertonu.

62′ Kolejna próba Fernandesa, niestety kolejna nieudana.

65′ Richarlison dochodzi do strzału na 20 metrze, ale Maguire zdołał go zablokować.

69′ Calvert-Lewin dostaje kolejną już w tym meczu prostopadłą piłkę, uderza z ostrego kąta, dobrze broni De Gea.

80′ Fernandes na klepkę z Ighalo, Portugalczyk kończy to wszystko strzałem, ale za lekko i łapie to Pickford.

90′ Dośrodkowanie do Ighalo, ten uderza, świetnie broni Pickford!

90+3′ GOL! 2-1 dla Evertonu. Bramkę zdobywa Calvert-Lewin. Będzie jeszcze interwencja VAR’u.

90+4′ NIE MA GOLA! Sędzia ratuje niejako United, ponieważ dopatrzył się przeszkadzania De Gei w interwencji i zdecydował się pokazać spalonego. 1-1.

EVERTON 1:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 3′ Calvert-Lewin, 31′ Fernandes

Everton: Pickford, Coleman (28′ Sidibe), Kean, Holgate, Baines, Walcott (63′ Bernard), Gomes (82′ Keane), Davies, Sigurdsson, Calvert-Lewin, Richarlison

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Shaw, McTominay (72′ Mata), Fred, Fernandes, Matić, Martial (89′ Williams), Greenwood (72′ Ighalo)