Wypowiedzi

Maguire: TOP3 to absolutne minimum dla tego klubu

Harry Maguire bez euforii przyjął zakończenie sezonu przez Manchester United na trzeciej pozycji. Jego zdaniem to powinno być minimum dla klubu i zespół musi się poprawić w kolejnych rozgrywkach.

– Jako klub, to miejsce, w którym oczekujemy, że będziemy. Oczekujemy gry w Lidze Mistrzów, ale ostatnie lata były ciężkie. Na początku sezonu wielu ludzi sądziło, że nie będzie nas w TOP4. Na początku rozgrywek byliśmy bardzo niekonsekwentni i traciliśmy głupio punkty. Nasza gra też nie była wystarczająco dobra w wielu fragmentach meczów, za co zostaliśmy ukarani. Ostatnio graliśmy dużo lepiej i to pokazuje wielki charakter, jaki ma ta grupa piłkarzy.

Harry zapytany, co odmieniło sezon dla United, odpowiedział:
– Ciężko powiedzieć. Oczywiście sprowadzenie Bruno zrobiło wielką różnicę. Strzelił też gola dzisiaj, ale jako drużyna ciężko pracowaliśmy na treningach. Wiemy, że powinniśmy być lepsi. Straciliśmy wiele punktów, których nie powinniśmy stracić. Bronienie stałych fragmentów gry jest bardzo ważne. Dobrą grą w tym aspekcie można wygrywać i przegrywać mecze. Na początku sezonu traciliśmy w ten sposób gola za golem. Zdecydowanie poprawiliśmy się na tym polu po golu przeciwko Southampton, to pokazało charakter chłopaków.

– Zakończenie rozgrywek na trzecim miejscu powinno być absolutnym minimum dla tego klubu i w kolejnym sezonie musimy się poprawić – powiedział Harry.

Dodaj komentarz

Please Login to comment
X