Liga Mistrzów

Pogrom w Lidze Mistrzów, United 5-0 Lipsk!

Manchester United wygrał z drużyną RB Lipsk 5:0 na Old Trafford, w meczu 2 kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Hat-trickiem popisał się Marcus Rashford.

6′ Shaw dośrodkowuje z wolnego, Maguire zgrywa do środka, piłka spada przed pole karne do Freda, który strzela zza zasłony, Gulasci zdołał skutecznie interweniować.

7′ United wciąż naciska, strzał Shawa po za krótkim wybiciu z rożnego, Poulsen blokuje!

10′ Czerwone Diabły zabierają piłkę rywalowi pod jego bramką, Martial ucieka z piłką, wpada w pole karne i w prostej sytuacji, nie daje rady zagrać do Greenwooda, któremu pozostałoby tylko dostawić nogę!

21′ GOL! 1-0, Mason Greenwood! United na prowadzeniu! Strata RB na swojej połowie, Pogba napędza akcje, zagrywa świetną piłkę, Greenwood urwał się w idealnym momencie i w sytuacji sam na sam się nie pomylił!

23′ Odpowiedź gości, kontra zakończa mocnym, celnym strzałem Nkunku, De Gea jednak na posterunku.

32′ Dośrodkowanie z wolnego, piłka na długi róg, gdzie tylko skuteczna interwencja Wan-Bissaki powstrzymuje Poulsena!

33′ Piłka na lewą stronę do Angelino, który strzela od razu z powietrza.

45′ Piłka przed polem karnym do Angelino, który zamiast na strzał, decyduje się na podanie i piłka mija wszystkich zawodników.

50′ Greenwood na prawej stronie kiwa, ucieka do prawej nogi i uderza z całej siły, odbija to Gulasci.

61′ Martial wpada w pole karne na pełnej prędkości, mija rywali i szuka podaniem Van de Beeka, który minimalnie mija się z piłką.

65′ Konate główkuje z ostrego kąta, świetny refleks De Gei ratuje United!

76′ GOL! 2-0! Rashford podwyższa prowadzenie! Świetna kontra United, Bruno zagrywa kapitalne podanie do Marcusa, który wybiegał ze swojej połowy, co potwierdziła analiza VAR’u. Napastnik United popędził na bramkę i nie miał litości!

78′ GOL! 3-0! Rashford po raz drugi! Błąd obrońcy RB, który traci piłkę przed swoim polem karnym, Rashford znów był bezlitosny w sytuacji sam na sam!

87′ GOL! 4-0! Martial z karnego! Pewnie i spokojnie, Francuz strzela karnego, którego sam wywalczył. Cztery gole przewagi!

90+2′ GOL! 5-0! Rashford ma hat-tricka! Martial znajduje Marcusa podaniem z lewej strony, Rashford wykańcza to pewnie!

MANCHESTER UNITED 5:0 RB LIPSK

Bramki: 21′ Greenwood 76′ Rashford 78′ Rashford 87′ Martial (k) 90+2′ Rashford

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka (82′ Tuanzebe), Maguire, Lindelof, Shaw, Matić (63′ McTominay), Pogba (82′ Cavani), Fred, Van de Beek (68′ Fernandes), Martial, Greenwood (63′ Rashford)

RB: Gulasci, Angelino, Upamecano, Konate, Henrichs (63′ Sabitzer), Halstenberg, Nkunku, Forsberg, Poulsen, Olmo