Liga Mistrzów

United pokonuje Basaksehir i jest o krok od awansu!

Manchester United pokonał u siebie Istambuł Basaksehir 4-1 i przybliżył się do awansu do fazy pucharowej Ligii Mistrzów.

2′ Ależ to by był początek! Rashford napędził całą akcję United, minął dwóch obrońców gości i wpadł w pole karne, jednak w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Gunoka!

7′ GOL! 1-0! Ależ uderzenie Bruno! Piękna bramka Portugalczyka, któremu piłka spadła na 16 metr, po przedłużonym rzucie rożnym, Fernandes uderza od razu z półwoleja i piłka wpada idealnie pod poprzeczkę!

12′ Piłka w siatce gości po raz drugi, jednak tym razem, Marcus Rashford był na spalonym, a szkoda bo akcja rozegrana w trójkącie z Bruno i Cavanim była naprawdę przednia.

14′ United nie przestaje naciskać, tym razem Cavani i Bruno wymienili kilka podań z pierwszej piłki, wszystko strzałem z dystansu zakończył Bruno, niestety niecelnym.

17′ Goście dochodzą do głosu, Ozcan fantastycznie minął 2 zawodników United, Lindelof wybija mu piłkę, jednak za krótko

20′ GOL! 2-0! Bruno Fernandes ma dublet! Fatalny błąd Gunoka, który wyszedł do dośrodkowania Tellesa, próbował je łapać, jednak piłka po prostu wypada mu z rąk i Bruno pozostało tylko kopnąć do pustej bramki!

28′ Visca z rzutu wolnego, do bramki było daleko, ale mocny strzał Bośniaka i było groźnie, futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

35′ GOL! 3-0! Marcus Rashford pewnie z karnego! Świetna długa piłka od Lindelofa, Rashford popędził na bramkę i w polu karnym dał się sfaulować. Sam wymierzył sprawiedliwość z karnego!

38′ Świetna okazja Demby Ba, który uderzał głową po wrzutce z rzutu wolnego, napastnik gości uciekł Maguire’owi, jednak nie zdołał skierować piłki do bramki.

43′ Bruno dostaje świetne podanie, jednak szybko z bramki wychodzi Gunok i zdążył on skrócić kąt i powstrzymać Portugalczyka.

44′ Kontra Basaksehir’u, Bolingoli-Mbombo zgrywa piętką na 8 metr do Demby Ba, który uderza i tylko świetny blok Maguire’a uratował United.

49′ Bruno świetnie znajduje Cavaniego, który położył rywala i już strzelał na bramkę, ale w ostatniej chwili, wtrącił się drugi ze stoperów i przyblokował strzał Urugwajczyka.

50′ Visca znów zagroził strzałem z dystansu, tym razem na krótki słupek, De Gea odbił to mocne uderzenie.

58′ Rafael uderza z lewej nogi, jednak były zawodnik United pomylił się znacznie, piłka na trybunach.

63′ Idealna centra Tellesa z rogu, Maguire wygrywa walkę o pozycję, jednak jego strzał głową okazał się niecelny.

71′ Ładna akcja United, James do Cavaniego, który przepuszcza piłkę do Greenwooda, który trochę na siłę szukał strzału, można było podać, ostatecznie Mason został zablokowany.

75′ GOL! 3-1! Turuc zaskoczył De Geę z rzutu wolnego. Świetne, kąśliwe uderzenie ze stałego fragmentu i  De Gea nie zdołał odbić piłki przed linią bramkową. Gol honorowy.

80′ Poprzeczka! Visca zaskakująco uderzył w poprzeczkę, kapitalny rogal z 20 metrów, Hiszpan byłby bez szans!

87′ Visca znów strzela, tym razem słabsza nogą i o wiele słabiej niż poprzednio, prosto w środek, De Gea łapie.

90+2′ GOL! 4-1! Daniel James dobija rywala. Zaczynało się już robić gorąco, bo goście naciskali, jednak świetna kontra United kończy sprawę, Greenwood podał na 5 metr do Jamesa, który nie mógł się pomylić.

MANCHESTER UNITED 4-1 ISTAMBUŁ BASAKSEHIR

Bramki: 7′ Fernandes 20′ Fernandes 35′ Rashford 90+2′ James, 75′ Turuc

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka (59′ Williams), Lindelof (46′ Tuanzebe), Maguire, Telles, Van de Beek, Fred, Rashford (59′ James), Fernandes (60′ Greenwood), Martial (82′ Matić), Cavani

Basaksehir: Gunok, Ba, Bolingoli-Mbombo, Chadli (61′ Guldbrandsen), Epureanu, Kahveci (46′ Tekdemir), Ozcan (74′ Guliano), Rafael, Skrtel, Turuc, Visca