Bez kategorii

Bez bramek w derbach Manchesteru

Manchester United zremisował u siebie bezbramkowo z Manchesterem City. Hit Premier League rozczarował.

11′ Dośrodkowanie na krótki słupek, piłka przedłużona i naprawdę niewiele zabrakło McTominay’owi by wpakować ją na wślizgu!

21′ Świetna okazja dla City, De Bruyne prostopadle do Sterlinga, który kładzie Wan-Bissakę, wpada w pole karne i w ostatniej chwili, na 5 metrze, blokuje go Harry Maguire.

23′ Bruno strzela z wolnego, blok muru i rzut rożny dla United.

25′ Zagranie za plecy obrońców w wykonaniu Mahreza, o piłkę walczył Jesus, Wan-Bissaka przeszkodził mu jak mógł i Brazylijczyk spudłował.

28′ Dośrodkowanie z wolnego i John Stones był bliski gola, dobrze pilnował go Lindelof i wszystko kończy na złapaniu piłki przez De Geę.

29′ Piękna akcja United, Bruno wyklepał z Wan-Bissaką, we dwóch wyprowadzili w pole cała defensywę City, wszystko kończy się strzałem Pogby, który został zablokowany.

35′ Kontra City, Sterling z De Bruyne przeprowadzili całą akcję, Belg w swoim stylu kapitalnie znalazł podaniem Mahreza, który miał dużo czasu i miejsca, ale zwlekał zbyt długo i De Gea zdołał go obronić!

44′ Pogba do Greenwooda, ten szuka uderzenia z lewej nogi i znajduje je, ale Walker zdołał go zablokować.

49′ Rashford pada w polu karnym. Sędzia pokazuje na wapno, jednak po weryfikacji VAR’u, okazuje się, że karny był, tylko, że przed faulem był spalony.

54′ Pogba świetnie uruchamia Rashforda, ten pędzi na bramkę City, ale decyduje się na zbyt szybki strzał i ostatecznie nie trafia w bramkę.

60′ Fernandinho uderza z dystansu, obok bramki.

68′ City przycisnęło, prostopadłe podanie do Jesusa, ten ładnie przyjmuje trudną piłkę i wystawia ją De Bruyne, który strzela, znów blokuje go Maguire! Blisko gola dla gości.

76′ Prostopadłe podanie do Rashforda, który niestety nie opanował piłki i ta kończy w rękawicach Edersona.

80′ De Bruyne z rzutu wolnego, zablokowany przez mur.

87′ Była szansa na kontrę dla United, ale Fernandinho przerwał ją faulem, za co obejrzał żółtą kartkę.

88′ Bruno podbija sobie piłkę przyjęciem i strzela, ale prosto w Edersona!

MANCHESTER UNITED 0:0 MANCHESTER CITY

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Shaw, Pogba, McTominay, Fred,Bruno, Rashford, Greenwood (74′ Martial)

Man City: Ederson, Walker, Dias, Stones, Cancelo, Rodrigo, Fernandinho, De Bruyne, Mahrez (66′ Torres), Sterling, Jesus