Rashford daje wygraną, United pokonuje Wolves!

Manchester United po golu w samej końcówce pokonał u siebie 1-0 Wolverhampton. Zwycięską bramkę zdobył Marcus Rashford.

8′ Pedro Neto celnie uderza na bramkę De Gei po indywidualnej akcji Adamy Traore. Strzał ten nie sprawił bramkarzowi żadnych problemów.

11′ Drugi celny strzał w tym meczu, Vitinha zabiera piłkę Pogbie i strzela z dystansu, De Gea łapie na raty.

13′ Moutinho sprzed pola karnego, mocno i celnie, odbija De Gea, Wilki na razie o wiele konkretniejsze na Old Trafford.

23′ Poprzeczka! Dośrodkowanie Moutinho z rzutu wolnego, głową uderza Saiss, piłka leci lobem i obija poprzeczkę bramki United!

26′ Ładna wrzutka Maticia na 5 metr do Cavaniego, który zrobił co mógł by sięgnąć tę piłkę, ale nie zdołał jej sięgnąć.

34′ Pierwsza setka dla United, Greenwood kiwa na prawej stronie, decyduje się na wrzutkę, która dociera do Bruno na 5 metr, Portugalczyk uderza z powietrza, ale prosto w Patricio, a Cavani nie zdołał dobić tej akcji!

39′ Ależ interwencja De Gei! Kolejna groźna centra ze stałego fragmentu, znów Saiss zdołał oddać strzał, tym razem efektownie, bokiem stopy z powietrza, ale nieoceniony okazał się refleks De Gei, który broni ten strzał.

45′ Bardziej luźniejszy fragment obu zespołów, zrobiło się więcej miejsca na boisku, raz piłka znajduje się w polu karnym United, za sprawą akcji Neto, którego powstrzymali Maguire z Bailly’im, a sekundy później Rashford dostaje świetną piłkę na sam na sam, jednak pod wpływem nacisku obrońcy, źle przyjął i wpadł z piłką na Patricio.

50′ Żółta kartka dla Marcusa Rashforda za umyślny faul po stracie piłki.

61′ Dobry drybling Traore, który mija dwóch graczy United i wrzuca, niewiele zabrakło Moutinho by przeciąć tą centrę.

64′ Wrzutka Wan-Bissaki w pole karne, skacze Rashford, jednak jego strzał głową nieudany.

70′ Piłka w siatce Wolves, jednak niestety był spalony. Niedoszłym strzelcem gola Edinson Cavani, sędzia sprawdzał jeszcze czy wcześniej nie było ręki Coady’iego, ale ostatecznie nie podyktował karnego.

75′ Pogba z dystansu, dobry, mocny strzał, ale na Patricio to za mało.

77′ Ładnie rozprowadzona akcja, zakończona bardzo nieudanym strzałem Martiala.

81′ Nouri wpada w pole karne, uderza na bramkę De Gei, który kolejny już raz dobrze interweniuje, wbija to Maguire.

84′ Bruno! Ten strzał szedł do bramki, jednak w ostatniej chwili blokuje to Coady!

90+3′ GOOOOOOOOOOL! 1-0! Rashford! Udało się! Świetna długa piłka za plecy obrońców od Bruno do Rashforda, który opanował piłkę, pokręcił obrońców i kiedy wydawało się, że skończyła mu się koncepcja, to jednak znalazł miejsce na strzał i po rykoszecie od Saissa, piłka zmienia tor lotu i myli Patricio!

MANCHESTER UNITED 1:0 WOLVERHAMPTON

Bramki: 90+3′ Rashford

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Bailly, Maguire, Telles (46′ Shaw), Pogba, Matic, Fernandes (90+5′ McTominay), Greenwood (64′ Martial), Rashford, Cavani

Wolves: Patricio, Kilman, Coady, Saiss, Hoever, Moutinho, Neves, Ait-Nouri, Adama, Neto (68′ Silva), Vitinha (55′ Podence)