Transfery

Oficjalnie: Amad Diallo piłkarzem Man Utd!

Manchester United potwierdził transfer Amada Diallo z Atalanty Bergamo. Iworyjski skrzydłowy podpisał kontrakt do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Oba kluby osiągnęły porozumienie już 5 października 2020, jednak wówczas nie było możliwe załatwienie takich formalności jak choćby pozwolenie na pracę. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie by zawodnik dołączył do drużyny Czerwonych Diabłów. Diallo nie będzie musiał przechodzić kwarantanny po przyjeździe do Anglii.

– Jako klub obserwowaliśmy Amada od kilku lat, oglądaliśmy go też na żywo, wieżąc, że jest to jeden z najbardziej ekscytujących młodych talentów. Manchester United jest dumny z historii, jaką odgrywali piłkarze, którzy jako młodzi gracze rozwinęli się w klubie, Amad także może pójść ich śladem.

– Potrzeba czasu, by zaadaptował się w klubie, ale jego szybkość, wizja i świetne umiejętności dryblowania bardzo mu w tym pomogą. On może być ważnym graczem w kolejnych latach w Manchesterze United – powiedział Solskjaer.

Także Amad Diallo zabrał głos po ogłoszeniu transferu:

– Po okresie oczekiwania od lata, w końcu moje marzenie się spełniło i sfinalizowałem transfer do Manchesteru United. Jestem bardzo ambitny i chcę bardzo dużo osiągnąć w piłce, po rozmowie z menadżerem wiedziałem, że dołączam do idealnego do tego klubu. W klubie jest ekscytujący skład i wielu świetnych piłkarzy, mogę obiecać, że każdego dnia będę ciążko pracował, by się od nich uczyć i zrobić wszystko, by poprawiać swoje umiejętności. Trenerzy od momentu podpisania kontraktu byli fantastyczni, byliśmy w regularnym kontakcie i już do tej pory udzielili mi wielu rad. Miałem czas, by się do tego przygotować, zarówno fizycznie, jak i mentalnie, pracowałem bardzo ciężko by być gotowym na transfer do tego niesamowitego klubu.

Dodaj komentarz

Please Login to comment
X