Wypowiedzi

Solskjaer: Cała czwórka napastników może zagrać razem!

Ole Gunnar Solskjaer przekonuje, że cała czwórka jego napastników, czyli Mason Greenwood, Marcus Rashford, Edinson Cavani oraz Anthony Martial, jest w stanie zmieścić się w wyjściowej jedenastce.

Na wideokonferencji prasowej przed pucharowym meczem z Liverpoolem, menedżer Czerwonych Diabłów był pytany o swoich napastników i ofensywny styl gry, który wprowadza na Old Trafford od pierwszego dnia swojej pracy.

– Grałem w Manchesterze United, który zawsze miał w kadrze co najmniej 4 napastników, co dawało menedżerowi dużo opcji, więc 4 napastników w mojej kadrze to komfort i pewność, że na kogo bym nie postawił, gwarantuje mi bramki – powiedział podczas wideokonferencji.

– Jestem bardzo zadowolony z moich napastników, ciężko pracujemy nad tym by wszyscy czuli się potrzebni i ważni. To ważne, bo tylko czując się dobrze, będą mogli być dla mnie gotowi w każdej chwili i w każdej konfiguracji. Nasi napastnicy są wszechstronni, co daje mi mnóstwo możliwości, na tyle, że cała podstawowa czwórka może grać w jednej jedenastce.

– Młodość i talent Masona, Marcusa i Anthony’ego spotyka się z doświadczeniem Edinsona. To wszystko świetnie funkcjonuje, widać to na treningach i w spotkaniach o stawkę. Bardzo mnie to cieszy. Każdy z nich ma swoje atrybuty, cechy. Marcus już ma zdobytych 14-15 bramek, a Tony, Mason i Edi nie pozostają mu dłużni.

– Już w poprzednim sezonie nasz tercet przyczynił się do w sumie 64 goli, a w tym sezonie mamy jeszcze Edinsona. To dla mnie wręcz idealna sytuacja – kończy Solskjaer.

Dodaj komentarz

Please Login to comment
X