Wypowiedzi

De Gea: Takie mecze trzeba wygrywać

David De Gea przekonuje, że Manchester United musi zacząć częściej wygrywać mecze z topowymi zespołami, jeśli chce wygrywać trofea.

Czerwone Diabły są niepokonane na wyjeździe od 20 spotkań w lidze. Wynik sam w sobie jest wyjątkowo imponujący, jednak w meczach z ekipami tzw. “Big Six”, aż czterokrotnie padał remis 0:0, a jeśli doliczyć do tego mecz z Arsenalem, to liczba bezbramkowych rezultatów urośnie do 5. Każde z tych spotkań mogło zostać rozstrzygnięte na korzyść United, jednak za każdym razem zabrakło “tego czegoś”. David De Gea przekonuje, że jeśli ekipa z Old Trafford chce wygrywać trofea, to musi wygrywać więcej spotkań z czołówką.

– Remis to nie jest zły wynik, skoro meczu nie da się wygrać to trzeba go zremisować, to oczywiste. Jednak jeśli chcemy coś wygrać, zdobyć jakieś trofeum, to musimy wygrywać z zespołami z czołówki – powiedział De Gea. – Nie mieliśmy zbyt wielu dogodnych okazji do strzelenia gola, nie kreowaliśmy gry. Brakowało dziś ostatniego podania. Mieliśmy parę dobrych wyjść z kontratakiem, ale koniec końców nic z tego wynikło. Przynajmniej nasza defensywa spisała się dziś bardzo dobrze.

– Rywal również nie imponował w ofensywie, również stworzył niewiele szans, nie pozwoliliśmy im na zbyt wiele. Daliśmy dziś z siebie wszystko, ale to i tak było za mało by wygrać mecz.

Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Hakim Ziyech, jednak jego strzał z bliskiej odległości, kapitalnie obronił właśnie De Gea. Zapytany o tą interwencję, bramkarz odpowiada:

– Tak, udało mi się, ta interwencja była kluczowa dla przebiegu spotkania. Zrobiłem swoje, pomogłem zespołowi w trudnym momencie, od tego są bramkarze. Z tego jestem zadowolony, czuję, że dobrze się spisałem. Ale i tak uważam, że musimy grać lepiej, musimy takie wyrównane mecze przechylać na naszą stronę. Taka gra jak dzisiaj to za mało by wygrywać trofea – podsumowuje De Gea.

Dodaj komentarz

Please Login to comment
X