Kolejny nudny bezbramkowy remis

Manchester United kolejny raz w tym sezonie zremisował 0:0, tym razem na boisku Crystal Palace i pozwolił lokalnemu rywalowi odskoczyć już na 14 punktów.

13′ Matić! Ależ potężna bomba! Świetny strzał Serba i jeszcze lepsza interwencja Guaity, który wyciąga się jak długi i broni!

14′ Strzał Maguire’a po rzucie rożnym, przyblokowany, piłka spada na 5 metr do Cavaniego, który jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką w prostej sytuacji.

16′ Kolejne już w tym sezonie kapitalne dogranie Shawa w pole karne, Rashford miał mnóstwo czasu i miejsca, ale i tak nie zdołał trafić w bramkę! To musi być gol!

18′ United napiera, ale brakuje skuteczności, tym razem strzał Freda sprzed pola karnego, wieńczący ładnie rozegraną akcję, niestety próba Brazylijczyka została przyblokowana.

23′ Cavani wystawia piłkę Greenwoodowi, ten poprawia i od razu strzela, rykoszet i piłka obok bramki.

38′ Gra United wyhamowała, rywal skupia się na przeszkadzaniu, a swoich szans szuka po stałych fragmentach gry. Czerwone Diabły mają bardzo wysoką przewagę w posiadaniu piłki.

50′ Benteke złożył się do efektownej przewrotki, ale strzał po nodze obrońcy przelatuje nad bramką.

51′ Błąd Maguire’a, Ayew strzela z linii pola karnego, bez problemu łapie Henderson.

59′ Strzał Milivojevicia z rzutu wolnego, ale prosto w mur, piłka spada na dobitkę do Townsenda, który dobrze uderza, ale piłka na szczęście mija słupek.

64′ Benteke z kolejną dobrą okazją, na szczęście Belg fatalnie skiksował po dobrym podaniu Ayew.

78′ James bliski gola, ale świetnie ustawiony Van Aanholt ściąga mu piłkę z głowy w ostatniej chwilii!

81′ Greenwood w swoim stylu zszedł do środka, uderzył lewą nogą, ale nie zdołał zmieścić jej w bramce!

89′ Shaw z narożnika pola karnego, ale piłka przelatuje obok bramki.

90′ Van Aanholt sam na sam, świetnie broni Henderson! Ależ to się wszystko mogło fatalnie skończyć…

CRYSTAL PALACE 0:0 MANCHESTER UNITED

Crystal Palace: Guaita, Ward, Kouyate, Cahill, Van Aanholt, Townsend, Milivojevic, McCarthy (64′ Riedewald), Eze (84′ Schlupp), Benteke, Ayew

Man Utd: Henderson, Wan-Bissaka, Bailly, Maguire, Shaw, Fred (74′ McTominay), Matic, Fernandes, Greenwood, Rashford, Cavani (77′ James)