Liga Europy

Gol Diallo nie wystarczył, remis na Old Trafford

Manchester United zremisował u siebie z AC Milanem 1-1 i wszystko rozstrzygnie się w rewanżu. Debiutanckie trafienie zaliczył Amad Diallo.

5′ Leao dostaje długą piłkę za linię obrońców i w sytuacji sam na sam pakuje piłkę do siatki, ale bramki nie ma, bo piłkarz gości był na wyraźnym spalonym.

8′ Telles dorzucił piłkę ze skrzydła na linię pola karnego do Martiala, który przyjmuje piłkę na klatkę, strzela z woleja, Donnarumma przenosi nad poprzeczką.

11′ VAR! Kessie pokonał Hendersona, sędzia początkowo uznał bramkę, ale po interwencji VAR’u, zmienił decyzję. Powtórki pokazały, że zawodnik Milanu przyjął sobie piłkę ręką, co było kluczowe dla całej akcji.

19′ Odważna próba Tellesa, który zobaczył wysuniętego Donnarummę, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

26′ Kolejna ofensywna akcja Milanu, wszystko kończy Krunić, ale jego strzał został zablokowany i Henderson łapie.

37′ Telles z rzutu wolnego, wysoko ponad bramka.

38′ Jak to nie wpadło?! Dośrodkowanie Tellesa, Fernandes przedłuża piłkę na długi słupek, futbolówka spada dosłownie na metr przed bramką, pod lekkim kątem, gdzie dopada ją Maguire, ale…nie trafia do siatki! Piłka od słupka wychodzi w pole!

50′ GOL! 1-0! Amad Diallo! Debiutanckie trafienie! Kapitalne prostopadłe podanie górą Fernandesa i młody Diallo świetnie finalizuje to wszystko strzałem głową, lobbując Donnarummę!

59′ Piłka utrzymuje się pod bramką United, Kessie opanował piłkę i oddał strzał z lewej nogi, Henderson zbija to na rzut rożny.

65′ Calabria dośrodkowuje idealnie na głowę Krunicia, który uciekł Wan-Bissace i oddał strzał głową, na szczęście nie trafił…

72′ Drugie pudło do pustej bramki! Tym razem James! Pięknie rozegrana akcja Greenwooda i Diallo, Mason zagrywa wzdłuż bramki na 10 metr, gdzie czekał niepilnowany James, który jednak nie zdołał trafić do pustej bramki…

84′ Krunić strzela z rzutu wolnego z okolic 20 metra, prosto w mur.

90+1′ GOL! 1-1, Kjaer pokonuje Hendersona. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzał głową Duńczyka, który przebija dłonie Hendersona i wpada do siatki.

MANCHESTER UNITED 1:1 AC MILAN

Bramki: 50′ Diallo, 90+1′ Kjaer

Man Utd: Henderson, Wan-Bissaka (74′ Williams), Bailly, Maguire, Telles,  McTominay, Matić, James (74′ Shaw), Fernandes (74′ Fred), Martial (46′ Diallo), Greenwood

Milan: G. Donnarumma, Dalot, Tomori, Kjaer, Calabria (74′ Kalulu), Kessie, Meite, Krunić, Diaz, Leao, Saelemaeker (69′ Castillejo)