Liga Europy

San Siro zdobyte, United w ćwierćfinale Ligi Europy!

Manchester United pokonał AC Milan 0:1 w meczu rewanżowym i awansował do ćwierćfinału Ligi Europy. Gola na wagę awansu zdobył Paul Pogba.

12′ Pierwszy groźny strzał Fernandesa, Shaw wystawił mu piłkę na 16 metrze, ale Bruno posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

15′ Frank Kessie autorem pierwszego celnego strzału w tym meczu. Pomocnik Milanu uderzył z około 25 metrów, mocno i po ziemi, ale Henderson spokojnie łapie.

24′ Zamieszanie w polu karnym United, piłka spada na 10 metr do Çalhanoğlu, ten jednak nie trafia czysto w piłkę i Maguire wyjaśnia sytuację.

29′ Piłka na głowę Maguire’a, który jednak nie zdołał oddać celnego strzału.

35′ Fatalna strata McTominay’a, który swoim podaniem wyprowadził Castillejo na czystą pozycję, Hiszpan jednak spowolnił całą akcję, a jego próba podania do Kessiego, skończyła się przechwytem Lindelofa.

40′ Saelemaekers strzela sprzed pola karnego po ładnym rozegraniu Milanu, Henderson odbija do boku.

48′ GOOOOOOL! 0-1 dla United! Paul Pogba! Fantastyczne wejście Pogby, który wykorzystał potężne zamieszanie pod bramką Milanu i z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki!

50′ Podrażniony Milan się odgryza, Saelemaekers strzela z ostrego kąta, Henderson broni.

51′ Tym razem Greenwood, strzał z półobrotu, jednak zbyt lekki, Donnarumma łapie.

68′ Akcja Milanu, prawą stroną wprowadzony Çalhanoğlu, Turek szuka podaniem Kessiego, który uderza w pełnym biegu, świetnie blokuje go Lindelof!

71′ Strzał głową Kessiego po dośrodkowaniu Dalota, na szczęście obok bramki.

74′ Henderson! Kapitalna interwencja bramkarza United, który broni strzał głową Ibrahimovicia z 5 metrów!

78′ Fernandes z rzutu wolnego z około 30 metrów, Bruno zdecydował się na strzał, ale było jednak zbyt daleko i Donnarumma spokojnie łapie.

89′ Pogba! Mogło być po meczu, Francuz doszedł do strzału głową, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką!

AC MILAN 0:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 48′ Pogba

Milan: Donnarumma, Kalulu (65′ Dalot), Kjær, Tomori, Hernández, Krunić, Kessié, Meite, Castillejo (65′ Ibrahimović), Çalhanoğlu, Saelemaekers

Man Utd: Henderson, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, Fred, McTominay, Fernandes, James, Rashford (46′ Pogba), Greenwood