Liga Europy

Słodka porażka w Rzymie, United w finale Ligi Europy!

Manchester United przegrał na wyjeździe 3:2 z AS Romą, ale dzięki korzystnemu bilansowi z pierwszego meczu, przypieczętował awans do finału Ligi Europy!

4′ Kapitalna okazja dla Romy, dośrodkowanie z rzutu wolnego, Mancini dochodzi do piłki na 5 metrze, uderza sytuacyjnie, instynktownie broni De Gea! Dobitka nieudana, Maguire wybija piłkę na rzut rożny.

5′ Mkhitaryan głową w boczną siatkę, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Mocny początek gospodarzy.

8′ Rozkojarzona cała drużyna United, Shaw traci piłkę we własnym polu karnym, Karsdorp próbował wystawić piłkę do pustej bramki Dzeko

14′ Pedro odbiera piłkę Pogbie na 25 metrze, decyduje się na błyskawiczny strzał, ale przenosi piłkę nad poprzeczką.

20′ Cavani! Ależ okazja! Prosty błąd Romy przy wyprowadzaniu od własnej bramki, piłka wraca do Cavaniego, ten w sytuacji sam na sam decyduje się na lob, ale przenosi piłkę nad poprzeczką!

25′ Fernandes wypuszcza Cavaniego na czystą pozycję, Urugwajczyk strzela z około 16 metrów, prosto w Mirante, który odbija ten strzał na rzut rożny!

30′ Dzeko zagrywa do Mkhitaryana, ten dochodzi do strzału głową, ale nie trafia w bramkę.

39′ GOL! 0-1! Edinson Cavani! United prowadzi w Rzymie! Szybka wymiana piłki w środku pola, Fred mija rywala i wypuszcza Cavaniego, ten w 3 swojej sytuacji już się nie pomylił i bardzo mocnym strzałem pokonał Mirante!

41′ Greenwood drybluje, mija rywala uciekając na prawą nogę i uderza w długi róg, piłka minimalnie przechodzi obok bramki.

45+2′ United pięknie rozgrywa akcję, piętka Shawa, prostopadłe podanie Bruno do Donny’ego, ten efektownie się odwraca i wycofuje do Cavaniego, ten wystawia do strzału Bruno, który minimalnie przestrzelił!

47′ Mkhitaryan strzela z 18 metrów, De Gea bardzo pewnie łapie.

57′ GOL! 1-1! Dzeko wyrównuje stan meczu. Mkhitaryan urwał się lewą stroną, przeciągnął dośrodkowanie, które ostatecznie trafia do Pedro, który

59′ GOL! 2-1! Cristante pokonuje De Geę. Fred traci piłkę w polu karnym, Cristante strzela idealnie w długi róg, David bez szans.

60′ De Gea! Co tu się dzieje, Dzeko dostaje piłkę na 3 metrze na głowę, strzela prosto w Hiszpana, Pedro dobija z 5 metrów, kapitalny refleks De Gei ratuje United!

62′ Znów De Gea! Nieprawdopodobne! Kolejna setka Romy, Dzeko z najbliższej odległości trafia w De Geę, piłka sunie po linii bramkowej i jakimś cudem nie wpada do bramki! United został w szatni…

66′ Greenwood! Mógł znów uspokoić United, Bruno świetnie wyprowadził go na czystą pozycję na 8 metrze, wychowanek United nie trafia jednak w bramkę!

68′ GOOOOOL! 2-2! Edinson z dubletem! Idealne dośrodkowanie Fernandesa na głowę Cavaniego, który idealnie wybiegł na pozycję i uderzył w krótki róg! Remis!

73′ Słupek! Mkhitaryan strzela z ostrego kąta, zaskakuje precyzją i strzela słupek De Gei, piłka po nodze obrońcy wychodzi na rzut rożny.

76′ Pedro wrzuca w pole karne, tam już czeka Dzeko, który jednak przestrzelił.

83′ GOL! 3-2 dla Romy, autorem gola młody Polak, Zalewski. Dośrodkowanie na długi słupek, Telles gubi krycie, Zalewski strzela z woleja, Telles rzuca się pod nogi i zmienia tor lotu piłki, która wpada do bramki De Gei.

89′ Kontra United zakończona strzałem Rashforda, który przelatuje ponad bramką.

KONIEC MECZU – rywalem United w finale będzie ekipa Villarreal!

AS ROMA 3:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 57′ Dzeko 59′ Cristante 84′ Zalewski,  39′ Cavani 68′ Cavani

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka (46′ Williams), Bailly, Maguire, Shaw (46′ Telles), Pogba (64′ Matić), Fred, van de Beek, Fernandes (84′ Mata), Cavani (73′ Rashford), Greenwood

Roma: Mirante, Karsdorp, Smalling (30′ Darboe), Ibanez, Peres (69′ Santon), Cristante, Mancini, Pedro (77′ Zalewski), Pellegrini, Mkhitaryan, Dzeko (77′ Mayoral)