Wypowiedzi

Konferencja prasowa Ole przed finałem Ligi Europy

Ole Gunnar Solskjaer wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym finałem Ligi Europy pomiędzy Manchesterem United i Villarreal. Oto zapis wypowiedzi Norwega.

– Harry Maguire będzie trochę biegał przy linii bocznej i prawdopodobnie spróbuje dołączyć do naszego treningu.

O różnicach pomiędzy finałem jutrzejszym i tym z 1999 roku:
– Czuję się dobrze, różnica jest taka, że do Barcelony lecieliśmy Concorde’m, co było straszne. Wczorajszy lot był komfortowy. Będzie się starali cieszyć tym finałem i postaramy się go wygrać. Przed nami ostatni trening dzisiaj i jutro wybierzemy drużynę.

– Zawsze ciężko jest nie zabrać niektórych piłkarzy, ale po całym sezonie, finał jest nagrodą za to jak grałeś przez cały sezon, potem gdy jest wątpliwość pomiędzy dwoma piłkarzami, to forma decyduje.

– To są dla nas wielkie noce, to może być kamień milowy w kierunku czegoś lepszego, co nadejdzie. Przed nami świetlana przyszłość, to młoda drużyna, którą przebudowywaliśmy przez ostatnie lata. Miejmy nadzieję, że to początek czegoś więcej.

– Gdy piłkarze przechodzą do Man Utd, robią to by wygrywać trofea. Oni akceptują wyzwanie byciem najlepszymi, bo to najlepszy klub na Świecie i to przyjemność bycia pod presją w Man United.

Zapytany, czego nauczył się z finału w 1999 roku, odpowiedział:
– Wiary w swoją drużynę, w swój instynkt. Powiem zawodnikom, którzy usiądą na ławce, że mogą odegrać ważną rolę w tym meczu. Tak już się wcześniej działo.

Więcej o piłkarzach, którzy nie zaczną od pierwszej minuty:
– Bądźcie rozczarowani i źli na mnie, ale bądźcie też gotowi, gdy będziecie mieli wejść na boisko. Niezależnie od tego, kto wyjdzie w pierwszym składzie, cieszcie się tym, bo nie zagracie wielu finałów w swoim życiu.

O Sir Aleksie:
– Niektórzy piłkarze i członkowie sztabu byli obejrzeć dokument o Sir Aleksie. Siedziałem tam rozmyślając o nim i o tym co zrobił dla klub, jestem pewien, że siedzący obok mnie Luke Shaw czuje to samo. On jest wyjątkowym człowiekiem, jest jak encyklopedia futbolu. To, że go tu mamy, gdy jemy, w restauracji, piłkarze zawsze mogą go o coś zapytać. On jest zawsze dostępny do rozmowy, ponieważ to jest klub, który kocha. Mam nadzieję, że Sir Alex będzie się cieszył jutrzejszą nocą, ponieważ jemu i temu klubowi zawdzięczam większość mojej kariery.

Dodaj komentarz

Please Login to comment
X