Ze Świata

#3 Diabły na Mistrzostwach – Scott rozczarowany, podobnie jak cała Szkocja

Niestety, doczekaliśmy się pierwszej porażki Czerwonego Diabła na Euro 2020. Szkocja Scotta McTominay’a uległa Czechom 0:2.

Spotkanie było wyrównane, lepsze okazje stworzyli sobie jednak Czesi. McTominay wykonywał dobrą robotę w destrukcji. W 44 minucie Scott wywrócił się w polu karnym w pojedynku z obrońcą. Sędzia jednak nie zdecydował się pokazać jedenastki dla Szkotów, nie dostał również takie polecenia od sędziów VAR. Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Hendry’ego, który po zgraniu właśnie McTominaya, strzelił sprzed pola karnego i obił poprzeczkę. W 77 minucie piłkarz United wywalczył sobie sytuację strzelecką, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

Warto wspomnieć, że absolutnie przepiękną bramkę zdobył Patrick Shick, a nasi sąsiedzi zasłużenie wygrali 0:2. Liczymy, że Scott odkuje się w kolejnych meczach!