Król powrócił do domu! Dublet CR7, United pokonuje Newcastle!

Cristiano Ronaldo zanotował udany powrót na Old Trafford, ustrzelił dublet i poprowadził drużynę do wygranej 4-1 z Newcastle.

7′ Pierwszy wypad Newcastle, Joelinton przebił się przez Varane, ale był w tej akcji zupełnie sam i oddał „strzał rozpaczy” obok bramki.

11′ Sancho drybluje na skraju pola karnego i zagrywa  do Ronaldo, ten nawija obrońcę, wpada w pole karne, ale jego zagranie z lewej nogi trafia w boczną siatkę.

16′ Strata Pogby, kontra Newcastle, Maximin i Almiron ruszyli 2 na 2 na stoperów United, Maximin jednak trochę zahamował akcję i ostatecznie wycofał piłkę do Ritchiego, który strzelił z pierwszej piłki, prosto w Varane.

19′ Shaw z rzutu rożnego, idealnie na głowę Varane, który strzela w długi róg, piłka minimalnie przeszła obok słupka!

26′ Bruno Fernandes zobaczył, że Woodman wyszedł wysoko z bramki i spróbował go przelobować, ale jego odważna próba skończyła na górnej siatce!

28′ Fatalny wyrzut Luke’a Shawa, który rzucił aut pod swoje pole karne, Bruno wrzucony na wysokiego konia traci piłkę, Wilock wpada w pole karne i posyła piłkę w trybuny, na szczęście nie podał do pustej do Joelintona. Ufff

30′ Akcja rozprowadzona przez Sancho, Ronaldo do Bruno, ten strzela z daleka, piłka jeszcze po drodze obiła się od buta Sancho i zmieniła tor lotu piłki, niewiele zabrakło żeby ostatecznie wpadła do bramki!

32′ Shaw z rzutu rożnego, Maguire strzela głową, prosto w bramkarza.

36′ Saint-Maximin od początku sprawia wiele kłopotów obrońcom United, teraz oddał strzał z trudnej sytuacji, piłka obok bramki.

39′ Kontra United. Matić do Ronaldo, który wpada w pole karne, drybluje, od razu zostaje podwojony i nie oddaje czystego strzału, piłka wybita.

44′ Matić strzela z dystansu, potężna bomba przyjęta na ciało przez Lascellsa.

45+2′ GOOOOOL! 1-0 dla United! To się musiało stać! Cristiano Ronaldo! W końcu udało się przebić mur Newcastle, Greenwood strzelił z dystansu, obrońca przeciął ten strzał, przez co Woodman odbił piłkę w sposób niekontrolowany, a ta spadła pod nogi Ronaldo, który posłał ją do siatki z najbliższej odległości!

53′ Piłka na prawą stronę gości, Manquillo przyjmuje i centruje w pole karne, na długim słupku jest Ritchie, który jednak oddał nieudany strzał, który niemal skończył na aucie.

54′ Matić z dystansu, piłka wysoko ponad bramką.

56′ GOL! 1-1, Manquillo strzela bramkę. Indywidualny rajd Almirona, który minął Maticia, Pogbę i Maguire’a,, popędził na bramkę De Gei, znalazł Maximina, który wypuścił Manquillo na czystą pozycję, a ten nie dał szans De Gei.

62′ GOOOOOOOOL! 2-1! CRISTIANO RONALDO! Dublet! Kontra Manchesteru United, napędzona przez Shawa, który podał prostopadle do Ronaldo, który uderzył z lewej nogi i piłka wpadła miedzy nogami Woodmana!

68′ Joelinton ładnie minął Wan-Bissakę i Varane i strzelił na bramkę De Gei, który był na posterunku!

69′ Maximin z dystansu, ale bardzo wysoko nad bramką.

76′ Greenwood kładzie obrońcę, huknął z prawej nogi, ale Lascelles w ostatniej chwili go zablokował.

79′ Pomyłka Maticia i Saint-Maximin miał sporo miejsca przed polem karnym, jego strzał dobrze blokuje Magure.

80′ Murphy z dystansu, mocno, ale prosto w środek, De Gea łapie.

80′ GOOOOOL! 3-1! Bruno Fernandes! Po sprawie! Drugi z Portugalczyków też musiał zabłysnąć! Bruno dostał podanie przed polem karnym, nikt go nie atakował więc Bruno po prostu kropnął na bramkę!

90+2′ GOOOOL! 4-1! Rywala dobija Jesse Lingard! Piękna akcja United! Pogba minął dwóch obrońców, zagrał do Van de Beeka, ten mu odegrał, Francuz podał do Martiala, ten jednak przepuścił piłkę, która dotarła do Lingarda, ten wykonał elegancki, krótki zwód i pokonał bramkarza!

MANCHESTER UNITED 4:1 NEWCASTLE UNITED

Bramki: 45+2′ Ronaldo 62′ Ronaldo 80′ Fernandes 90+2′ Lingard, 56′ Manquillo

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Maguire, Varane, Shaw, Matić, Pogba, Fernandes (85′ Van de Beek), Sancho (66′ Lingard), Ronaldo Greenwood (86′ Martial)

Newcastle: Woodman, Manquillo, Hayden, Lascelles, Clark (84′ Lewis), Ritchie, Longstaff, Willock, Almiron, Saint-Maximin, Joelinton