Thriller w końcówce, United pokonuje West Ham. De Gea bohaterem!

Manchester United pokonał na wyjeździe West Ham 1-2. Mniejszym bohaterem meczu Lingard, który zdobył ostatecznie zwycięską bramkę, a większym David De Gea, który obronił rzut karny w 94 minucie!

17′ Ależ fatalny błąd Maguire’a, Bowen znalazł się w 100% sytuacji, miał piłkę na lewej nodze w polu karnym, ale nie zdołał pokonać De Gei, bo w ostatniej chwili Varane rzucił się do bloku.

18′ Soucek dostaje piłkę przed polem karnym, trybuny krzyknęły mu by strzelał, ale próba Czecha nieudana, obok bramki.

22′ West Ham po początkowej przewadze Man Utd przejął inicjatywę, ładna i efektowna akcja „Młotów”, dogranie do Bowena, który popisał się cwaniactwem w polu karnym i oddał strzał, De Gea broni nogami, piłka spada przed pole karne do Soucka, który potężnie uderzył z pierwszej piłki, ponad bramką.

25′ Odpowiedź United, Pogba do Ronaldo, który po krótkim dryblingu zszedł do prawej nogi i uderzył, mocno, ale prosto w Fabiańskiego, który pewnie to chwycił.

26′ Ostre i mocne dośrodkowanie Bruno, o piłkę walczyło 3 zawodników West Hamu oraz Greenwood z Ronaldo, ten pierwszy mógł mieć piłkę na nodze, ale obronny „szczupak” Ogbonny uratował West Ham/

27′ Słupek! Shaw z rzutu rożnego, piłka spada na woleja do Bruno, który trafił niemal idealnie, ale Fabiański koniuszkami palców zbił piłkę na słupek! Chwilę później kolejny strzał United, tym razem Shaw, ale prosto w Fabiańskiego.

30′ GOL! 1-0 dla West Hamu. Kontra West Hamu, piłka przed pole karne do Behramy, który uderzył najprawdopoboniej niecelnie, ale pech chciał, że piłka odbiła się od Varane’a, który chciał ten strzał blokować, po czym zmieniła tor lotu piłki i wpadła obok bezradnego De Gei.

34′ Rozjuszone United ruszyło, świetnie urwał się Ronaldo, potem jednak zamiast dograć Greenwood’owi zdecydował się na drybling i został powstrzymany. Chwilę później Wan-Bissaka wszedł odważnie i uderzył, Fabiański broni.

35′ GOOOOOL! 1-1! Cristiano Ronaldo! Świetna centra od Bruno, Ronaldo w swoim stylu idealnie wkleił się w linię spalonego, wbiegł i oddał strzał z 10 metrów, Fabiański instynktownie obronił, ale przy dobitce Ronaldo nie miał już szans! Mamy remis!

42′ Kolejna akcja United, prostopadła piłka Greenwooda do Ronaldo, który uderza z prawej nogi, świetnie broni Fabiański!

42′ I odpowiedź West Hamu, Cresswell znalazł dośrodkowaniem z lewej strony Vlasicia, który miał czystą sytuację w polu karnym, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale z półwoleja.

45+1′ Bruno centruje z niemal zerowego kąta, Fabiański przytomnie przenosi centrę nad poprzeczką, ponieważ było ryzyko, że Bruno wrzuci mu ją za kołnierz.

47′ Ronaldo! Jak on tego nie wykorzystał?! Fatalna strata Fornalsa, który podał przed pole karne do Bruno, który zagrał do Ronaldo, ten był sam na sam na 10 metrze, ale Fabiański wyszedł i powstrzymał Portugalczyka! To mogło i powinno być 1-2 dla United…

50′ Shaw centruje z rzutu rożnego, Maguire dochodzi do strzału, ale posyła piłkę daleko od bramki.

51′ I sytuacja dla West Hamu, prostopadła piłka do Bowena, ten zagrał wzdłuż bramki, do Fornalsa, który strzelał z „krzyżaka” i nie trafił w bramkę.

52′ I w drugą stronę, United atakuje, Bruno wyklepał z Pogbą, ten drugi strzela z dystansu z pierwszej piłki, ale strzela ponad bramką.

63′ McTominay przyjął strzał przeciwnika na twarz, Szkot padł znokautowany, interwencja sztabu medycznego była konieczna.

74′ Kontra United po szybkim wznowieniu De Gei, Lingard do Fernandesa, który biegł za cała akcją ponad 70 metrów i pod koniec chyba zabrakło mu już pary, bo oddał strzał z niemal 30 metrów, który ledwo co dotoczył się do Fabiańskiego.

76′ Ronaldo pada w polu karnym, po tym jak Coufal podłożył mu nogę. Zdaniem sędziego jednak, to za mało żeby pokazać na 11 metr. Zdaniem VAR’u również.

81′ Piłka spada przed pole karne United po rzucie rożnym West Hamu, do piłki dopada Fornals, Hiszpan huknął z całej siły, ale obok bramki.

89′ GOOOOOOL! 1-2!  JEEEESE LINGARD! Ależ bramka! Prostopadła piłka w pole karne do Lingarda, ten piłkę przyjął, zszedł na prawą nogę, dostał za dużo miejsca i oddał kapitalny strzał w okienko!

90+1′ Ronaldo znów faulowany w polu karnym, znów Atkinson nie gwiżdże karnego, VAR również nie. Nieprawdopodobne…

90+4′ CO SIĘ TUTAJ WYDARZYŁO?!! NIEPRAWDOPOBNA KOŃCÓWKA TEGO MECZU! Wcześniej powinny być dwa rzuty karne dla United po faulach na Ronaldo, Atkinson nawet nie podszedł do monitora. W 93 minucie Yarmolenko trafił w rękę Shawa i tutaj Atkinson już do monitora podszedł. Pokazał na 11 metr, a David Moyes wpuścił na rzut karny Marka Noble’a, legendę West Hamu. A David De Gea tę jedenastkę OBRONIŁ! CO ZA KOŃCÓWKA!

WEST HAM UNITED 1:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 30′ Benrahma, 35′ Ronaldo, 89′ Lingard

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Maguire, Varane, Shaw, McTominay, Pogba (73′ Lingard), Fred (88′ Matić), Fernandes, Ronaldo, Greenwood (73′ Sancho)

West Ham: Fabiański, Coufal, Zouma, Ogbonna, Creswell, Rice, Soucek, Fornals, Benrahma (88′ Lanzini), Vlasic (68′ Yarmolenko), Bowen (90+4′ Noble)