Liga Mistrzów

Ronaldo zatapia Villarreal, United bierze rewanż za finał LE!

Manchester United wygrał swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie Ligi Mistrzów. Po golu w samej końcówce Cristiano Ronaldo, Czerwone Diabły wygrały 2:1.

2′ Diabły zaczęły z przytupem, wysoki pressing, nacisk na piłkarzy gości już w polu karnym, efektem strata na własnej połowie, McTominay do Ronaldo, ten do Bruno, nasz kapitan uderzył jednak ponad bramką.

7′ Pierwsza setka dla gości, Pogba notuje prostą stratę na swojej połowie, Parejo zagrywa prostopadłą piłkę za plecy, Dalot przysnął i Danjuma wyszedł sam na sam, na całe szczęście strzelił prosto w De Geę.

8′ Telles z rzutu rożnego, Ronaldo ładnie zgubił obrońcę i uderzył głową, niestety ponad bramką.

10′ De Gea ratuje United! Znów Villarreal za łatwo rozprowadził akcję, znów piłka do Danjumy, który minał Dalota i uderzył po długim rogu, wydawało się, że piłka wpadnie do siatki, ale Hiszpan jakimś cudem to siegnął!

15′ I znów De Gea! Centra z lewej strony, Alcacer dochodzi do zaskakującego strzału głową, a De Gea odbija go z kilku metrów, popisując się refleksem!

18′ Villarreal odpowiedział na początkową agresję United, Diabły dały się zaskoczyć niekonwencjonalnym rzutem rożnym, zagranie po ziemi, dwóch zawodników gości przepuszcza piłkę i Moreno dochodzi do strzału z pierwszej piłki, na szczęście w trybuny.

30′ Danjuma ośmiesza Dalota, mijając go „z miejsca”, bez problemowo, wpada w pole karne i oddaje nieudany strzał, zawodnicy United po początkowym szturmie nie mają żadnego pomysłu na ten mecz.

31′ Varane mija się z długą piłką za plecy obrońców, Alcacer wychodzi sam na sam, ale z tylko sobie znanego powodu nie wchodzi w pole karne tylko strzela sprzed niego i nie trafia w bramkę. Bramka dla gości kwestią czasu, jeśli nic się nie zmieni.

38′ Mocny strzał Pogby z dystansu, ale Ruli nie miał prawa tego wpuścić.

39′ Fernandes do Ronaldo, strzał CR7 z ostrego kąta, ale zbyt lekki i Ruli łapie piłkę.

43′ Prostopadła piłka za plecy obrońców, Moreno ubiegł Greenwooda i przeciął piłkę, mógł jednak w ten sposób zapakować samobója, bo jego zagranie zmyliło wychodzącego Ruliego. Niestety piłka wychodzi na rzut rożny.

45′ Kolejna bardzo dobra i bardzo łatwo stworzona przez Villarreal akcja, stoper gości minął 3 rywali, podał do Pinto, ten oddał strzał w długi róg, De Gea na posterunku.

53′ GOL! 0-1 dla Villarreal. Alcacer trafia do siatki. United się doigrał, bo kolejnej sytuacji Villarreal już nie zmarnował. Danjuma dograł wzdłuż bramki, Alcacer zaatakował piłke wślizgiem,

61′ GOOOOOOL! 1-1! Alex Telles! Mamy remis! Rzut wolny dla United, przysnęła defensywa Villarreal, Bruno zagrał przed pole karne do Tellesa, a ten pięknym wolejem w długi róg pokonał bramkarza!

62′ United nakręcony bramką i głośnymi trybunami ruszył na gości, zabrał im piłkę pod bramką, podanie do Sancho, ten był sam na sam i miał czas by się złożyć, ale na nieszczęście się poślizgnął i jego strzał kompletnie się nie udał.

68′ Mason Greenwood dostaje żółtą kartkę za popchnięcie rywala, który ruszał z kontrą.

72′ Alex Telles ogląda żółtą kartkę za ostry atak wślizgiem na rywalu.

79′ Cavani! Ależ miał sytuację Urugwajczyk! Kapitalna centra w tempo od Greenwooda, Mandi minał się z piłką i Cavani mógł dołożyć głowę do pustej bramki, niestety trafił obok.

86′ De Gea! Co to był za karambol w polu karnym, De Gea obronił „centrostrzał” Gomeza, Varane zderzył się z Dią, powstrzymując go przed strzałem do pustej bramki z kilku metrów, potem jeszcze próba napastnika Villarreal na leżąco, ale i tę próbę Hiszpan obronił, do spółki z Varanem i Dalotem!

90+1′ Bruno centruje z wolnego, odbita piłka przez obrońców, McTominay zbiera drugą piłkę i uderza od razu, prosto w Ruliego.

90+3′ Ronaldo centruje w pole karne, Lingard strzela, Ruli broni instynktownie!

90+5′ GOOOOOOOOOOOOOL! 2-1! CRISTIANO RONALDO! Bramka w ostatnich sekundach spotkania! Niewiarygodne! Ostatnia akcja meczu, centra do Ronaldo, ten zgrywa do Lingarda, który w trudnej sytuacji mu odegrał, a Ronaldo z ostrego kąta wpakował piłkę do bramki! United zdobywa 3 punkty!

MANCHESTER UNITED 2:1 VILLAREAL

Bramki: 61′ Telles 90+5′ Ronaldo, 53′ Alcacer

Man Utd: De Gea, Dalot, Lindelof, Varane, Telles (89′ Fred), McTominay, Pogba (75′ Cavani), Fernandes, Greenwood (89′ Lingard), Ronaldo, Sancho (75′ Matic)

Villareal: Rulli, Foyth, Albiol (73′ Mandi), Torres, Moreno (73′ Pena), Trigueros, Capoue, Parejo, Danjuma, Alcacer, Pino (73′ Gomez)