Wyszarpany remis na Stamford Bridge. Chelsea 1:1 Man Utd

Manchester United zremisował 1:1 na boisku lidera Premier League – Chelsea. Bramkę dla Czerwonych Diabłów zdobył Jadon Sancho.

2′ Błąd Bailliego, następnie bierność Wan-Bissaki i Zyiech mógł zdobyć bramkę po strzale z półobrotu, na szczęście nie trafił czysto w piłkę.

4′ Stuprocentowa sytuacja dla Chelsea, Hudson-Odoi wykorzystuje dwa fatalne błędy Wan-Bissaki i Lindelofa, wychodzi sam na sam, jednak strzela w nogi De Gei, który świetnie się ustawił.

18′ Źle zgrana piłka głową przez Maticia, Alonso rusza z kontrą na bramkę De Gei, zagrywa przed pole karne do Zyiecha, który uderzył z pierwszej piłki, ale obok bramki.

21′ Mamy pierwszy strzał United, bardzo nieudany w wykonaniu Bruno. Kompletnie skiksował przy strzale z dystansu, wszyscy wiemy, że Fernandes potrafi to zrobić lepiej.

25′ Centra Hudsona-Odoiego, Werner uprzedził Lindelofa, ale oddał bardzo nieudany strzał.

31′ Poprzeczka! Chelsea zamyka United we własnym polu karnym, do tego stopnia, że jeden ze stoperów, Rudiger, oddał potężny strzał z około 25 metrów, De Gea końcówkami palców sparował tę bombę na poprzeczkę bramki!

39′ Strata Freda pod swoją bramką, Chalobah wpada w pole karne, szuka podaniem kolegi, wybija Wan-Bissaka, piłka spada na 16 metr pod nogi Jamesa, ten przyjmuje i od razu uderza, obok bramki.

45′ Scott McTominay ogląda żółtą kartkę za faul na Alonso.

45+1′ James z rzutu wolnego, centra w światło rbamki De Gei, która mogła go zaskoczyć i wpaść do bramki, ale Hiszpan zdołał ją sparować.

49′ Marcus Rashford ostro i bezsensownie fauluje Jamesa pod polem karnym De Gei i ogląda za to żółtą kartkę.

50′ GOOOOOOOL! 0-1! JADON SANCHO! Nic na to nie wskazywało, ale po fatalnym błędzie Jorgino, Sancho wyprowadza drużynę na prowadzenie! Mocno wybita piłka przez Bruno, Jorgino chciał na spokojnie przyjąć na połowie piłkę, ale ta odskoczyła i spadła pod nogi rozpędzonego Jadona Sancho, który popędził od połowy sam na sam i pokonał Mendiego!

52′ James dostaje kartkę za nieprzepisowe zagranie popełnione na Rashfordzie.

57′ United obudzony, jakby uwierzył w swoje umiejętności. Kontra po stracie Ziyecha, którą dobrym strzałem kończy Fred, minimalnie obok bramki.

58′ Werner! Ufff…niesamowite, Niemiec z 5 metrów nie trafia w bramkę, a spadła mu idealnie, po błędzie United przy rzucie rożnym, nikt mu nie przeszkadzał.

68′ GOL! 1-1, Jorgino wyrównuje z rzutu karnego. Faul Wan-Bissaki, który kopnął w nogę Thiago Silvę, a sędzia wycenia ten kontakt na rzut karny. Do jedenastki podszedł Jorgino i wytrzymuje ciśnienie, pokonując De Geę.

73′ Chelsea rusza po drugą bramkę, Chalobah przerzuca na Jamesa, który zgrywa głową do Ziyecha, ten na szczęście strzela w trybuny.

77′ Bruno Fernandes dostaje żółtą kartkę za faul na Silvie.

79′ Potworne zamieszanie w polu karnym United, Pulisic wprowadził akcję w pole karne, piłka dociera do Wernera na 5 metr, ten jednak znów zwlekał i został w ostatniej chwili zablokowany przez Wan-Bissakę.

80′ Zyiech strzela z 20 metrów, po ziemi i prosto w De Geę.

81′ I kolejny strzał z dystansu, tym razem James z pierwszej piłki, strzał w trybuny.

85′ Centra z rzutu rożnego, Loftus-Cheek strzela, ale nieczysto i piłka ponad bramką. Ostatnie minuty bardzo ciężkie dla United.

88′ Fred! To była ta jedna sytuacja! Mendy oddał mu piłkę na 25 metrze, a Brazylijczyk…próbował go lobbować, ale zrobił to zbyt lekko i Mendy spokojnie łapał.

90+2′ Ronaldo dostaje żółtą kartkę za dyskusję z sędzią.

90+6′ Jorgino dostaje żółtą kartkę za faul taktyczny na Van de Beeku.

90+6′ Eric Bailly obejrzał żółtą kartkę za granie na czas.

90+7′ Rudiger…ostatnia akcja, 97 minuta, Rudiger dostaje piłkę na 5 metrze, nikt go nie pilnował, miał czas i miejsce, ale jego wolej ląduje na trybunach.

CHELSEA 1:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 68′ Jorgino (k), 50′ Sancho

Chelsea: Mendy, Chalobah, Silva, Rudiger, James, Alonso (78′ Mount), Jorgino, Loftus-Cheek, Zyiech, Werner, (82′ Lukaku) Hudson-Odoi (78′ Pulisic)

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Bailly, Lindelof, Telles, Matić, McTominay, Fred, Fernandes (89′ Van de Beek), Rashford (78′ Lingard), Sancho (64′ Ronaldo)