Jest przełamanie! United pokonuje Brentford!

Manchester United przełamał się w Premier League i pokonał na wyjeździe ekipę Brentfordu 1:3. Bramki dla klubu z Old Trafford strzelali Elanga, Greenwood i Rashford.

2′ Już w drugiej minucie mamy pierwszy strzał gospodarzy, zamieszanie po dalekim wrzucie z autu, zbyt krótkie wybicie McTominay’a, strzał Jensena sprzed pola karnego, nieudany.

9′ Dalot zagrywa piłkę w drugie tempo po stałym fragmencie, Elanga uciekł rywalom, zgrywał piłkę głową, wydawało się, że piłka wyląduje w dłoniach Lossla, ale bramkarz pomylił się, a jego nieporozumienia z obrońcą nie udało się wykorzystać, piłka wybita.

13′ Ależ fatalna seria pomyłek w United, najpierw Dalot oddaje piłkę napastnikowi na 30 metrze, piłka przechodzi na czystą sytuację do napastnika Brentfordu, ten jednak strzela prosto w De Geę, znów zbyt krótkie wybicie zawodników United, kolejny strzał ląduje obok bramki.

14′ Powinno być 1-0 dla Brentfordu, zamieszanie po rzucie rożnym, piłka spada na nogę Jannsona, ten uderza z 5 metrów, fartowna odbitka od obrońcy United i piłka na kolejnym kornerze.

14′ Kolejna setka dla Brentfordu, długa piłka w drugie tempo, zgubione krycie i po zgraniu głową, zawodnik gospodarzy pudłuje z 10 metrów.

28′ 76% posiadania piłki Manchesteru United w ostatnich 10 minutach, ale nie przekłada się to na żadne groźne sytuacje bramkowe.

29′ Dalot strzela z dystansu, piłka ładnie leciała, ale jednak odkręciła się z okienka bramki, ostatecznie ląduje na bocznej siatce.

32′ Rzut rożny dla United…kończy się 100% sytuacją Jensena. Popisowa kontra Brentfordu, zawodnicy United byli spóźnieni przez cały czas trwania akcji, Toney wypuszcza Jensena sam na sam na 5 metr, ale ten znów strzela prosto w De Geę.

47′ Poprzeczka! Centra Bruno z bocznego sektora, Ronaldo uciekł obrońcom i skontrował piłkę głową, ta przeleciała nad głową Lossla, ale spadła na poprzeczkę i wyszła na aut bramkowy!

55′ GOOOL! 0-1 dla United! Anthony Elanga! Diabły na prowadzeniu, za sprawą szwedzkiego skrzydłowego. Fred popisał się idealnym prostopadłym podaniem za linię obrony, Elanga idealnie wbiegł w tempo, opanował piłkę i głową wpakował ją obok Lossla!

57′ McTominay huknął z dystansu, bramkarz paruje tę bombę do boku!

62′ GOOOL! 0-2 dla United, Mason Greenwood! Ronaldo zgrywa klatką piersiową do Bruno, ten urywa się wysoko ustawionym stoperom, pędzi sam na sam i znajduje jeszcze Greenwooda, który dokłada nogę do pustej bramki!

76′ Ależ sytuacja dla gospodarzy, piłka spadła pod nogi Wissy, który jednak totalnie spanikował na 5 metrze i przerzucił piłkę ponad bramką!

77′ GOL! 0-3! Przełamanie Marcusa Rashforda! Strata gospodarzy na własnej połowie, McTominay gra na jeden kontakt z Bruno, ten ma mnóstwo miejsca, znajduje Rashforda, a ten w polu karnym wreszcie zachował zimną krew i uderzył pod poprzeczkę!

83′ GOL! 1-3, Brentford ma gola honorowego. Mocny wyrzut z autu, niepewne wybicie Freda, chaos, piłka odbijająca się od piszczeli zawodników i piłkę do bramki wpycha Toney.

89′ Strzał głową Pinnocka po mocnej centrze z rzutu rożnego, ale prosto w De Geę.

BRENTFORD 1:3 MANCHESTER UNITED

Bramki: 55′ Elanga 62′ Greenwood 77′ Rashford, 83′ Toney

Brentford: Lössl, Pinnock, Jansson, Bech, Roerslev, Jensen (64′ Jensen), Norgaard, Janlet (64′ Baptiste), Canos (64′ Henry), Mbeumo, Toney

Man Utd: De Gea, Dalot, Varane, Lindelof, Telles, Fred, McTominay (85′ Matić), Fernandes, Elanga, Ronaldo (70′ Maguire), Greenwood (70′ Rashford)