Fatalny falstart i porażka na inaugurację. United 1:2 Brighton

Manchester United zaliczył okropny falstart i w bardzo słabym stylu przegrał na inaugurację z Brighton 1:2. Przed Erikiem ten Hagiem mnóstwo pracy.

Pierwsza stuprocentowa sytuacja w tym sezonie przyszła już w 7 minucie, ładnie rozprowadzony atak United, Sancho z McTominay’em wykreowali sytuację Fernandesowi, który jednak z około 12 metrów, huknął w trybuny. Po tej sytuacji, inicjatywę przejęło Brighton i w 30 minucie goście potwierdzili swoją przewagę, a  Gross zakończył akcję strzałem do pustej bramki. Goście dominowali i byli wyraźnie lepsi, w 39 minucie podwyższając na 0:2. Kolejną w tym meczu składną akcję gości zakończył Pascal Gross, notując dublet. Pierwsza połowa to pokaz nędzy i rozpaczy i niestety prawdziwa twarz tej drużyny z poprzedniego sezonu.

W drugiej połowie United ruszył bardziej odważnie do przodu, goście mądrze się cofnęli, a w 52 minucie na boisku pojawił się Cristiano Ronaldo i to właśnie Portugalczyk wykreował setkę dla Rashforda, który z 5 metrów, kopnął prosto w bramkarza Brighton. United nie odpuszczał, jednak kolejne próby Dalota czy Eriksena świetnie bronił Sanchez. W końcu piłka wpadła do siatki Brighton i po analizie VAR, gol został uznany jako samobójcze trafienie Mac Allistera. United wydawał się być w uderzeniu, ale nie zdobył szybko drugiego gola. Goście zdołali uspokoić grę i tak naprawdę ostatnie kilkadziesiąt minut było pod kontrolą Brigton, którzy dowieźli do końca korzystny wynik. Nieudany początek sezonu.

MANCHESTER UNITED 1:2 BRIGHTON

Bramki: 68′ Mac Allister (sam.), 30′ Gross 39′ Gross

Man Utd: De Gea, Dalot, Maguire, Martinez, Shaw (90′ Malacia), McTominay (78′ Van de Beek), Fred (53′ Ronaldo), Eriksen, Fernandes (90′ Garancho), Sancho (90′ Elanga), Rashford

Brighton: Sanchez, Webster, Dunk, March, Mac Allister, Trossard, Gross, Lallana, Welbeck, Caicedo, Veltman