Wypowiedzi

Ten Hag: To nie ma prawa się powtórzyć

Manchester United sensacyjnie przegrał u siebie 1:2 z Brighton w debiucie Erika ten Haga i Holender już w pierwszym swoim meczu musiał się tłumaczyć.

Kilka słów o spotkaniu:

Gołym okiem było widać, że w drugiej połowie wyglądaliśmy lepiej, z Eriksenem niżej i z Ronaldo ustawionym wyżej. Stworzyliśmy dwie stuprocentowe sytuacje dla Rashforda, szkoda, że nie zdobyliśmy z nich gola. Jesteśmy rozczarowani, to oczywiste.  Już od pierwszej minuty było u nas widać nerwowość. Popełnialiśmy błędy, traciliśmy proste piłki na swojej połowie. Zawodziła nasza organizacja. Przydarzały nam się fatalne błędy w tejże organizacji, w obronie i przy wyprowadzaniu piłki. To nie ma prawa się powtórzyć, musimy nad tym pracować i to wyeliminować.

O pozytywach:

Mimo wszystko widziałem dziś na boisku zespół, który się nie poddał i był jednością. Walczyliśmy i tworzyliśmy szanse.

Czyli jest ostatecznie zadowolony z postawy drużyny?

Nie, nie jestem zadowolony, wręcz przeciwnie. Zanotowaliśmy niepotrzebną porażkę. Powinniśmy lepiej się pokazać.

Czy zespół potrzebuje wzmocnień? Nowych piłkarzy, którzy wnieśliby świeżą krew i polot do zespołu?

Powinniśmy wyglądać lepiej z obecnym składem, z tym co mamy tu i teraz.

O rywalu:

Brighton to dobry zespół, ale ja patrzę na swoich piłkarzy. Za łatwo oddaliśmy im te dwa gole.

Czy trochę się nie zraził do pracy w United po takim beznadziejnym początku?

To cholerna praca marzeń. Musimy teraz pracować jeszcze ciężej, przeanalizować dzisiejszy mecz i iść naprzód.