Trzy z rzędu! United wygrywa z Leicester!

Manchester United zanotował trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu, ogrywając 0:1 ostatni zespół w tabeli czyli Leicester City na jego stadionie. Zwycięską bramkę zdobył Jadon Sancho.

Pierwsze dwa kwadranse to totalna dominacja United, który oddał kilka groźnych strzałów, które mogły zakończyć się golem, dwa razy próbował Eriksen, ale skuteczna okazała się próba Jadona Sancho, który zakończył piękną akcję całego zespołu, zaczętą podaniem od Dalota, następnie akcję napędzili Bruno z Rashfordem, a Sancho po podaniu od tego drugiego minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. Po objęciu prowadzenia, Diabły się nie zatrzymały, dalej grały na połowie przeciwnika, dominowały i prowadziły grę i praktycznie nie pozwoliły Lisom na nic w pierwszej połowie.

Druga połowa rozpoczęła się od bomby Maddisona z rzutu wolnego z około 30 metrów i tylko kapitalna interwencja De Gei uratowała United od straty gola. Gospodarze jakby uwierzyli w siebie po tej sytuacji bo zaczęli znacznie śmielej operować piłką na połowie United. Zagrożenie stwarzali głównie po stałych fragmentach gry, zwłaszcza tych wykonywanych przez Maddisona. Po wejściu Ronaldo w 68 minucie United miał dwie okazje, raz sam Portugalczyk próbował z przewrotki, ale minimalnie się pomylił. Końcówka była nerwowa przez zachowawczą grę United, ale ostatecznie, udało się dowieźć korzystny wynik do końca.

LEICESTER CITY 0:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 25′ Sancho

Leicester: Ward, Justin, Evans, Ndidi, Thomas, Dewsbury-Hall, Tielemans (76′ Iheanacho), Soumare, Maddison, Barnes, Vardy (88′ Daka)

Man Utd: De Gea, Dalot, Martinez, Varane, Malacia, McTominay, Eriksen, Fernandes, Sancho (68′ Ronaldo), Rashford (87′ Fred), Elanga (59′ Casemiro)