Liga Europy

Porażka z Realem Sociedad po kontrowersyjnym rzucie karnym

Manchester United przegrał 0:1 z Realem Sociedad w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Duży udział w tej przegranej mieli sędziowie tego spotkania.

Pierwsze 30 minut było wyjątkowo senne, nie obejrzeliśmy żadnej czystej sytuacji strzeleckiej. Dopiero w 36 minucie mieliśmy takową i od razu zakończyła się trafieniem głową Cristiano Ronaldo, jednak po chwili okazało się, że Portugalczyk znajdował się na spalonym. Poza jeszcze jednym strzałem gości zablokowanym przez Casemiro, nie działo się niemal nic.

Druga połowa to kolejna dobra sytuacja Ronaldo, jednak znów nie skończyło się to golem. W 56 minucie sędzia podyktował kontrowersyjnego karnego, po domniemanej ręce Martineza. Bez znaczenia dla Pana sędziego był fakt, że Lissandro najpierw dostał w udo, a dopiero potem w schowaną wzdłuż ciała rękę. Rzut karny na bramkę zamienił Mendez, De Gea wyczuł intencje, ale strzał był zbyt mocny i precyzyjny. United miał problem z kreowaniem sytuacji i przed stratą bramki, a po golu goście cofnęli się jeszcze bardziej. Próbował z dystansu Casemiro, ale dobrze interweniował Remiro. Sociedad dobrze się bronił i dowiózł korzystny wynik do końca, United rozpoczyna fazę grupową od porażki.

MANCHESTER UNITED 0:1 REAL SOCIEDAD

Bramki: 58′ Mendes (k)

Man Utd: De Gea, Dalot (46′ Martinez), Maguire, Lindelof, Malacia (83′ McNeil), Casemiro, Eriksen (46′ Fernandes), Fred, Elanga, Ronaldo, Antony

Sociedad: Remiro, Gorosabel, Elustondo, Pacheco, Munoz, Merlino, Zubimendi, Mendez, Silva (65′ Cho), Sadiq, Kubo