Pewnie i spokojnie. Manchester United 3:0 Bournemouth!

Manchester United kontynuuje swoją ligową serię zwycięstw, tym razem pokonał u siebie 3:0 AFC Bournemouth. Bramki zdobywali Casemiro, Shaw i Rashford.

United rozpoczął spotkanie bardzo spokojnie, wręcz ospale. Do 20 minuty mieliśmy w sumie 2 strzały, żadnego celnego. Zmieniło się to w 23 minucie za sprawą Casemiro, który fantastycznie poszedł na piłkę zagraną ze stałego fragmentu przez Eriksena i pokonał golkipera rywala. Warto docenić rewelacyjne dogranie Duńczyka. Po tym golu United złapał luz i zaczął spokojnie kontrolować przebieg. Tercet Casemiro – Fernandes – Eriksen kompletnie zdominował środek pola, a w 36 minucie Eriksen mógł podwyższyć prowadzenie strzałem z rzutu wolnego, ale piłkę po uderzeniu podbił obrońca Bournemouth. Niestety, pierwsza połowa zakończyła się pechowo dla Donny’ego Van de Beeka, w którego kolano wpadł rywal i Holender musiał opuścić murawę przedwcześnie. Zmienił go Garnacho.

Druga połowa rozpoczęła się kapitalną akcją Luke’a Shawa. Anglik wprowadził piłkę od obrony niemal pod samo pole karne, rozegrał z Bruno, ten do Garnacho, a młokos wystawił piłkę Shaw’owi, który poszedł za akcją w pole karne i trafił do siatki! 2:0 w 49 minucie i United nie zamierzał zwalniać. Podopieczni Ten Haga byli w uderzeniu, ale w okolicach 60 minuty dali się zaskoczyć, pozwalając Bournemouth na oddanie 3 celnych strzałów w ciągu kilku sekund. Najpierw dwukrotnie pojedynek główkowy z Solanke przegrał Maguire, a chwilę później po stracie Martiala sam na sam wyszedł Anthony, ale we wszystkich tych sytuacjach świetnie interweniował De Gea. To trochę wyhamowało zapędy United i następny naprawdę groźny strzał zobaczyliśmy w 78 minucie, kiedy to Garnacho trafił w słupek po ładnym zejściu do środka. Bournemouth opadł z sił i United miał coraz więcej miejsca, w 81 minucie próbował Dalot, ale Travers obronił, a chwilę później Fernandes wpadł w pole karne i miękkim zagraniem szukał Rashforda, który efektownie się złożył, ale nie trafił w piłkę. Marcus trafił jednak 5 minut później, kiedy to Fernandes wyłożył mu piłkę do pustej bramki, po tym jak Shaw kapitalnie napędził akcję długim podaniem. Tym samym Rashford ustalił wynik końcowy na 3:0.

MANCHESTER UNITED 3:0 BOURNEMOUTH

Bramki: 23′ Casemiro, 49′ Shaw 86′ Rashford

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka (69′ Dalot), Maguire, Lindelof (88′ Martinez), Shaw, Casemiro, Eriksen (69′ Fred), Van de Beek (45+2′ Garnacho), Fernandes, Rashford, Martial (69′ Elanga)

Bournemouth: Travers, Smith (63′ Stacey), Sensei, Kelly, Mepham, Anthony, Cook, Lerma, Billing (76′ Dembele), Solanke, Christie (76′ Moore)