Liga Europy

United wygrywa w Sewilli i melduje się w ćwierćfinale Ligi Europy!

Manchester United pokonał 1-0 Betis na wyjeździe, zwyciężając 5-1 w dwumeczu 1/8 finału Ligi Europy. Jedynego gola pięknym strzałem z dystansu zdobył Marcus Rashford.

W 8 minucie Betis wyprowadził groźny kontratak, Ayoze prostopadle podał do Juanmiego, a ten uderzył minimalnie obok słupka.

W 11 minucie dobrze uderzał zza pola karnego Joaquin, a piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wyleciała poza boisko.

W 30 minucie Juanmi dobrze wybiegł zza obrony United i znalazł się oko w oko z De Geą, który umiejętnie skrócił kąt i wybronił strzał napastnika Betisu.

W 54 minucie De Gea dobrze broni strzał głowę Ayoze!

W 55 minucie Rashford dostał szybkie podanie od Bruno i znalazł się w znakomitej sytuacji przed bramkarzem Betisu, niestety uderzył wysoko nad bramką!

W 56 minucie Marcus Rashford uderzył z dystansu w dolny róg bramki nie do obrony! 0-1 dla United!

W 60 minucie podwójna zmiana w United: Sancho za Rashforda i Sabitzer za Freda.

W 65 minucie bardzo dobrą sytuację miał Marcel Sabitzer, jednak jego strzał dobrze obronił bramkarz Betisu.

W 67 minucie zmiana w United: Elanga za Bruno Fernandesa.

W 75 minucie podwójna zmiana w United: Dalot za Wan-Bissakę i Lindelof za Martineza.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Czerwone Diabły utrzymały prowadzenie i wygrały 1-0, triumfując w dwumeczu aż 5-1.

REAL BETIS – MANCHESTER UNITED 0-1 (0-0)
Bramka: Rashford 56′

Betis: Rui Silva, Sabaly, Pezzella, Edgar, Abner (Miranda 26′), G.Rodriguez (Guardado 66′), William, Aitor Ruibal (Iglesias 59′), Juanmi, Joaquin (Canales 59′), Ayoze (Willian Jose 58′)

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka (Dalot 75′), Maguire, Martinez (Lindelof 75′), Malacia, Fred (Sabitzer 60′), Casemiro, Pellistri, Fernandes (Elanga 67′), Rashford (Sancho 60′), Weghorst