Wypowiedzi

Ten Hag: Mam już dość tego nonsensu!

Manchester United w dramatycznych i kompromitujących okolicznościach przegrał mecz ligowy z Chelsea na Stamford Bridge. 

Czerwone Diabły mimo prowadzenia 3:2 w 10 minucie doliczonego czasu gry (czyli de facto w 100 minucie) wyjadą z Londynu z niczym. Dwie bramki Palmera w zaledwie kilkanaście sekund pogrążyły United. Erik Ten Hag znów musiał stanąć przed kamerami i odpowiedzieć na trudne pytania.

– Powinniśmy byli to wygrać. Zasłużyliśmy na to – mówił wściekły trener Musimy lepiej zarządzać meczem, nie możemy doprowadzać do takich sytuacji, że przegrywamy w dwóch ostatnich minutach.

Po zaledwie 19 minutach było 0:2 dla Chelsea. Erik nie kryje, że jego podopieczni weszli w mecz źle.

– Zaczęliśmy bardzo słabo. Po prostu źle broniliśmy, pierwsze dwie bramki dla Chelsea to efekt naszych pomyłek w ustawieniu. Ale później się z tego podnieśliśmy i dominowaliśmy długimi minutami. Momentami graliśmy fenomenalnie.

Znów kolejny rywal oddał na bramkę United ponad 20 strzałów. Ten Hag jednak nie chciał dopuścić do siebie kolejnej dyskusji na ten temat.

– Mam dość już tego nonsensu – wypalił Co ma ilość strzałów do tego wszystkiego, kiedy tylko 3 zespoły [przed meczem z Chelsea, przyp.red.] mają mniej straconych goli? Mamy klasowych obrońców, jednego z najlepszych bramkarzy na świecie i nie zamierzamy się przejmować bezsensownymi statystykami.

Zapytany o to czy jego piłkarzom nie brakło koncentracji pod koniec, odpowiada:

– Tu nie chodzi o brak koncentracji. To po prostu przypadek i pech. Do tego te dwa karne…bardzo, bardzo miękkie – powiedział sugerując błędy sędziowskie.

Na pytanie czy uważa, że ten wynik to wina piłkarzy, odpowiedział:

– Oni wiedzą co mają robić. Wiedzą, że na boisku mają podejmować właściwe decyzje. Dziś jednak tego nie robili – zakończył Ten Hag.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
X