Mecze

Zwycięstwo z Watford na Old Trafford

628-390-mata-watford

Manchester United zmierzył się w ramach 28 kolejki Premier League z Watford. Gospodarze wygrali 1:0 po wspaniałym strzale z rzutu wolnego Juana Maty. Oznacza to, że klub zrobił ogromny krok w przód ku czołowej czwórce.

Od pierwszego gwizdka Watford narzuciło bardzo wysoki pressing gospodarzom i starali się utrzymywać ich z dala od swojej bramki. Taktyka choć dość prosta – przynosiła efekty. Najlepszą sytuację dla Manchesteru United miał w 20 minucie Morgan Schneiderlin, który popisał się uderzeniem niczym sam Paul Scholes. Piłka zza pola karnego poszybowała w kierunku bramki Gomeza, lecz nieznacznie minęła słupek.

5 minut po tym ta sytuacja mogła się zemścić, albowiem świetnie piłkę uderzył Sebastian Prodl. Pomylił się nieznacznie, ale jeśli skierowałby ją bardziej w lewo to David De Gea byłby bez szans. Już 2 minuty po tym jeszcze bliżej był Odion Ighalo, ale jego strzał podzielił los strzały kolegi z drużyny.

Manchester wciąż próbował zbudować swój atak i zdobywać boisko. Niestety nic nie przynosiło skutków. Około 35 minuty fatalnie piłkę stracił Daley Blind, lecz David De Gea wybronił sytuację sam na sam z Odionem Ighalo.

W kolejnych minutach Czerwone Diabły podkreślały swoją niemoc. Forma Manchesteru United prezentowała się w pierwszej połowie fatalnie. Podania był niecelne, interwencje nieczyste, a strzały leciały bliżej dachu Old Trafford niż bramki.

W 43 minucie swoją szansę miał znów Ighalo. Napastnik Watford mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, lecz piłkę wyłapał David De Gea. Sędzia doliczył minutę po czym odesłał piłkarzy do szatni. Kibice widocznie mieli nadzieję, że w przerwie coś ruszy w piłkarzach.

Niestety piłkarze wyszli na drugą część spotkania bez motywacji. Już na początku tej odsłony bramkę mógł zdobyć ponownie Odion Ighalo, lecz szczęśliwie ta sztuka się nie powiodła. W 48 minucie szansę miał Capoue, lecz jego strzał przeleciał wysoko nad poprzeczką.

W 62 minucie dobry strzał oddał Juan Mata, ale piłka niestety minęła bramkę. Heurelho Gomes odprowadził piłkę wzrokiem do linii bocznej.  W 70 minucie Louis Van Gaal zarządził pierwszą zmianę – w miejsce Marcosa Rojo wszedł Matteo Darmian.

W 77 minucie Van Gaal dokonał zaskakującej zmiany, albowiem za rozkręcającego się Andera Herrerę wpuścił Jesse’ego Lingarda. Już 2 minuty po zejściu Herrery Manchester miał ogromny problem w polu karnym i niesamowite szczęście, że Prodl główkował milimetry od prawego słupka.

W 83 minucie po faulu na Anthonym Martialu sędzia odgwizdał rzut wolny z okolic 26 metra. Do strzału podszedł Juan Mata i po cudownym uderzeniu umieścił piłkę w siatce. Kapitan Manchesteru United wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie fantastycznym strzałem.

Już po 6 minutach boisko opuścił przy wrzawie od kibiców strzelec bramki – Juan Mata. Opaskę przekazał Davidowi De Gei, a następnie zmienił się z Paddym McNairem.

W 91 minucie swoją niesamowitą siłę pokazał Memphis Depay, który nie dał się przepchnąć skaczącemu na niego Nyomowi. Sędzia w 95 minucie zagwizdał po raz ostatni i tym samym zakończył zmagania obu drużyn. Manchester United zatrzymał 3 punkty na Old Trafford i tym samym zrobił duży krok w przód ku czołowej czwórce.

SKŁADY:

Manchester United: De Gea – Varela, Blind, Rojo (Darmian wszedł w 70′), Fosu-Mensah – Schneiderlin, Herrera (Lingard wszedł w 77′) – Martial, Mata (McNair wszedł w 90′), Memphis – Rashford

Watford: Gomes – Nyom, Britos, Prödl, Holebas – Capoue, Watson, Behrami (Anya wszedł w 86′) – Abdi (Suarez wszedł w 70′), Deeney – Ighalo (Amrabat wszedł w 74′)