Mecze

Bezbarwne United przegrywa ze słabym West Bromwich

628-390-west-brom-united

To miało być trzecie zwycięstwo z rzędu Manchesteru United, jednak czerwona kartka Juana Maty w 26 minucie mocno podcięła skrzydła podopiecznym Louisa van Gaala, którzy po słabym meczu przegrywają 0-1 z West Bromem. Zwycięską bramkę w 65 minucie zdobył Salomon Rondon.

Od początku spotkania Czerwone Diabły utrzymywały się dłużej przy piłce, a West Brom czekał na własnej połowie na możliwość skontrowania drużyny gości.

W 16 minucie po dośrodkowaniu Darrena Fletchera i zgraniu piłki głową Rondona, do strzału doszedł Saido Berahino, jednak jego strzał po odbiciu piłki od jednego z obrońców United bez problemu złapał David De Gea.

W 18 minucie Daley Blind tuż przed linią pola karnego sfaulował Saido Berahino. Kilka centymetrów bliżej bramki De Gei i West Brom miałby rzut karny. Gospodarze jednak nie zagrozili w tej sytuacji bramce Czerwonych Diabłów.

W 22 minucie West Brom miał rzut wolny 30 metrów od bramki United. Dośrodkowanie i strzał głową McAuleya, po którym piłka o kilkanaście centymetrów minęła słupek, jednak sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i Mike Dean odgwizdał pozycję spaloną.

W 23 minucie Juan Mata dostał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

W 25 minucie Juan Mata kopnął w piszczel Darrena Fletchera i otrzymał drugą w odstępie 3 minut żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

W 26 minucie Dawson zobaczy wysuniętego na 7 metr De Geę i strzałem z 25 metrów spróbował przelobować Hiszpana, jednak piłka nieznacznie minęła bramkę United.

W 37 minucie kolejną akcję przeprowadza West Brom i Sessegnon oddał strzał zza pola karnego, jednak po raz kolejny De Gea spokojnie złapał piłkę.

W 45 minucie Lingard przeprowadził akcję lewym skrzydłem i wywalczył rzut rożny, jednak United nie zagroziło bramce Bena Fostera. Mike Dean zakończył pierwszą połowę.

W 50 minucie groźną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Anthony Martial, który wystawił piłką Rashfordowi, jego strzał został jednak zblokowany i United wywalczyło rzut rożny. Czerwone Diabły w odstępnie 2 minut miały w sumie trzy rzuty rożne, ale nie zagroziły bramce Fostera.

W 53 minucie po zejściu z lewego skrzydła groźny strzał oddał Lingard, a piłka po jego strzale poleciała minimalnie nad poprzeczką.

W 57 minucie ładną solową akcją popisał się Martial, którego tuż przed polem karnym sfaulował Olsson, za co otrzymał żółtą kartkę. Strzał z rzutu wolnego Herrery został zablokowany przez mur piłkarzy West Brom.

W 60 minucie West Bromwich odpowiedziało kontrą lewą stroną, lecz strzał z pierwszej piłki Saido Berahino powędrował kilka metrów od bramki De Gei.

W 65 minucie West Bromwich zdobyło bramkę. Dośrodkowanie z lewego skrzydła Pocognoliego, spokojne przyjęcie piłki w polu karnym i pewny strzał z 8 metra Rondona zapewnił prowadzenie gospodarzom.

W 75 minucie Memhpis Depay, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku wywalczył rzut wolny, ale ponownie Czerwone Diabły nie stworzyły żadnego zagrożenia dla bramki Bena Fostera.

Przez ostatnie 15 minut na boisku nie działo się nic specjalnego i żadna ze stron nie stworzyła już sobie dogodnych sytuacji. Po 90 minutach i 4 doliczonych Mike Dean zakończył to spotkanie i West Bromwich dopisuje 3 punkty do swojego konta, co już niemal gwarantuje utrzymanie w Premier League drużynie Tony’ego Pulisa.

West Bromwich Albion – Manchester United 1-0 (0-0)
Bramki: Rondon 65′

West Brom: Foster, Olsson, Chester, Yacob, Gardner, Berahino (Sandro 88′), McAuley, Fletcher, Dawson (Pocognoli 56′), Sessegnon (Lambert 69′), Rondon

Man Utd: De Gea – Darmian (Fosu-Mensah 82′), Smalling, Blind, Rojo – Carrick, Herrera (Schneiderlin 62′) – Lingard, Mata, Martial – Rashford (Depay 75′)