Mecze

Porażka z Liverpoolem w Lidze Europy

628-390-firmino-liverpool-united

Manchester United uległ na wyjeździe w 1/8 Ligi Europy zawodnikom Liverpool’u. Gospodarze wygrali 2:0, a strzelcami bramek byli Daniel Sturridge i Roberto Firmino. Zawodnicy 20-krotnego Mistrza Anglii zagrali fatalne spotkanie.

Manchester United już w 2 minucie mógł wyjść na prowadzenie, lecz niestety piłki nie udało się przyjąć Marcusowi Rashfordowi, który spodziewał się, że Lovren da radę ją wybić. Po tej sytuacji do kontrofensywy doszli gospodarze i stale zagrażali bramce rywali.

W 20 minucie po kontrowersyjnym faulu Memphisa Depaya w polu karnym pan Carlos Velasc wskazuje na wapno. Do jedenastki podszedł Daniel Sturridge i bez problemu wykorzystał daną mu sytuację. Liverpool wyszedł na prowadzenie, a gracze Manchesteru United wciąż grali jak oszołomieni.

W 24 minucie Philippe Coutinho zmarnował dogodną sytuację, albowiem jego strzał w światło bramki zablokował David De Gea, który popisał się niesamowitym refleksem. Już kilka minut później podopieczni Klopp’a stworzyli sobie kolejną okazję. Tak jak poprzednio tak i tym razem górą był David De Gea, tym razem nad Sturridgem.

Kolejne minuty przebiegały na powiększaniu swojej przewagi przez gospodarzy. W 42 minucie podwyższyć prowadzenie mógł Adam Lallana, lecz i tym razem David De Gea nie skapitulował. Sędzia zagwizdał nie doliczając ani minuty do pierwszej części tego spotkania. Gracze z Old Trafford w tej połowie utrzymywali się przy piłce tylko przez 30% cały czasu, co jest fatalnym rezultatem.

Na drugą połowę Louis Van Gaal zaplanował jedną zmianę i w przerwie z boiska ściągnął Marcusa Rashforda zastępując do Michaelem Carrickiem. W 52 minucie dobry i celny strzał oddał Schneiderlin, lecz nie miał on prawa zaszkodzić Mignoletowi.

2 minuty później Philippe Coutinho posłał bombowe uderzenie w stronę Davida De Gei, a ten fantastycznie interweniował. Kolejne minuty upływały pod naporem dobrze dysponowanego Liverpoolu. Około 70 minuty szansę na pokonanie Davida De Gei miał Jordan Henderson, lecz fatalnie przymierzył, a piłka poszybowała nad poprzeczką.

W 73 minucie fatalnie w polu karnym zachował się Michael Carrick. Doświadczony gracz Czerwonych Diabłów podał piłkę do rywala, aby ten wystawiając piłkę Roberto Firmino zaliczył asystę. Brazylijczyk pokonał Davida De Geę, który był bez szans przy tej sytuacji. Manchester United miał odrabiać straty, a tymczasem było 2:0.

W 79 minucie Louis Van Gaal postanowił wykorzystać pozostałe dwie zmiany. Za Juana Matę wszedł Ander Herrera, zaś Morgana Schneiderlina zastąpił mistrz świata – Bastian Schweinsteiger. Mecz szybko dobiegł końca po tym, jak sędzia doliczył dwie minuty. Od wejścia przytoczonej dwójki gra się nie zmieniła. Piłkarze Liverpoolu wciąż walczyli jak lwy, zaś gracze z Old Trafford chodzili po boisku ze strachem w oczach. Role się odwróciły, potrzeba zmian.

SKŁADY:

Liverpool FC: Mignolet – Clyne, Lovren, Sakho, Moreno, Henderson, Lallana, Can, Coutinho, Firmino (Origi wszedł w 84′), Sturridge (Allen wszedł w 64′)

Manchester United: De Gea – Varela, Smalling, Blind, Rojo, Schneiderlin (Schweinsteiger wszedł w 79′), Fellaini, Depay, Mata (Herrera wszedł w 79′), Martial, Rashford (Carrick wszedł w 46′)