Mecze

Van Gaal: Man Utd w TOP4? Wszystko w naszych rękach!

628-390-vangaal-16

Louis van Gaal po wygranych derbach z Manchesterem City przekazał, że wierzy, że jego zespół stać na zajęcie miejsca premiowanego grą w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów i że teraz wszystko zależy od nich samych.

Powiedziałem to przed meczem, że musimy wygrać i udało nam się tego dokonać, z czego jestem bardzo zadowolony. Gdyby oni wygrali, to ich przewaga była by zbyt duża do odrobienia. W przypadku remisu również były by to nadal 4 punkty straty, przy 8 kolejkach do końca byłoby to bardzo trudne zadanie. Teraz wszystko jest w naszych rękach. Musimy wygrać swoje mecze, więcej spotkań rozegramy u siebie niż na wyjazdach. Rzadko przegrywamy na Old Trafford więc stoimy przed wielką szansą – powiedział menadżer United.

– Myślę, że w pierwszej połowie zagraliśmy fantastycznie. Na początku drugiej połowy też mieliśmy swoje szanse, a potem musieliśmy dotrwać do końca, ponieważ piłkarze byli już bardzo zmęczeni. Musieliśmy dojść do siebie po zaledwie dwóch dniach, co jest niemal niemożliwe, szczególnie gdy gra się taki mecz z Liverpoolem, jaki my rozegraliśmy – dodał Holender.

Daliśmy z siebie wszystko by pokonać Liverpool a potem musieliśmy zagrać z City. Widzieliśmy dla przykładu ich wynik w Southampton, do przerwy 0-2, a skończyło się 3-2. Nie widziałem meczu, ale myślę, że mogło być to spowodowane ich zmęczeniem po meczu z nami – podsumował Van Gaal.