Mecze

U21: Skromne zwycięstwo. Powrót Rooneya

D6EE47807C16488DAB3B3BF0511F7AD0

Manchester United pokonując 1:0 Middlesbrough po raz kolejny odnosi zwycięstwo w rozgrywkach Premier League U21. Na trzy kolejki przed końcem tracą już tylko 1 pkt do lidera.

Mecz przeciwko Middlesbrough był nie tylko szansą dla młodych zawodników na pokazanie swoich umiejętności, ale również dla kilku zawodników powracających po kontuzjach. Po raz kolejny swoją szansę otrzymali Phil Jones oraz Cameron Borthwick-Jackson którzy niedawno wyleczyli swoje urazy.

W pierwszym składzie nie zabrakło również miejsca dla Wayne Rooneya, który z powodu urazu kolana musiał pauzować dłuższy okres czasu. Przez cały mecz starał się być aktywny, jednak nie udało mu się pokonać bramkarza rywali. W 61 minucie został zastąpiony przez Axela Tuanzebe.

Mimo dominacji zespołu gospodarzy, jako pierwszy na prowadzenie mógł wyjść zespół Middlesbrough, jednak strzał jednego z zawodników gości nogami skutecznie obronił Sam Johnstone.

Swoje szanse na pokonanie bramkarza rywali w drużynie Manchesteru United mieli Wayne Rooney oraz James Weir, jednak zabrakło precyzji przy wykańczaniu akcji.

Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu musieliśmy czekać aż do 67 minuty, kiedy to dośrodkowanie w pole karne z prawej strony mija obrońców gości i spada wprost pod nogi Paddy  McNair, który spokojnie przyjmuje piłkę i mocnym strzałem nie daje szans bramkarzowi Middlesbrough.

w 87 minucie bliski podwyższenia wyniku na 2:0 był Andreas Pereira, jednak jego strzał sprzed pola karnego trafia tylko w poprzeczkę.

Wynik spotkania ostatecznie nie uległ już zmianie, i tym samym kolejne 3 pkt pozostają na Old Trafford.

Kolejnym rywalem Manchesteru United będzie ekipa Tottenhamu, a mecz zostanie rozegrany na  White Hart Lane 18 kwietnia.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu już tylko 1 pkt dzieli Manchester United od lidera tabeli Sunderlandu. Jednak w przeciwieństwie do rywala mają mniej o 3 mecze rozegrane.