Mecze

Werdykt van Gaala po meczu z Tottenhamem

_88340459_louisvangaal

W niedzielę Manchester United przegrał z Tottenhamem 0:3. Louis van Gaal był zawiedziony tym wynikiem, jednak przyznał, że był to niesprawiedliwy wynik.

Czy wynik dało się przewidzieć po przebiegu pierwszej połowy?

Do czasu pierwszego gola mecz był bardzo wyrównany. Duży wpływ miała niewykorzystana sytuacja Anthony’ego Martiala, który miał dużo czasu i przestrzeni, aby umieścić piłkę w siatce. Pięć minut później straciliśmy pierwszego gola i było po sprawie.

Czy obrońcy mieli problem z podniesieniem się po stracie pierwszego gola?

Po straconym golu nie należy zapominać o błędzie, który popełniłeś. W przypadku drugiej bramki Toby Alderweireld zwyciężył pojedynek z Chrisem Smallingiem. Chris jest naszym najlepszym graczem pod względem gry w powietrzu, ale tutaj był bez szans. Czasami dochodzi do takich zdarzeń i nic nie możesz zrobić.

Dlaczego Ashley Young został wprowadzony w przerwie?

Chciałem, aby Ashley swoimi rajdami rozciągał obronę Tottenhamu. W pierwszej połowie nam tego brakowało.

Jak porażka wpłynie na walkę o top 4?

W Premier League każdy może stracić punkty w najmniej oczekiwanych okolicznościach, więc nadal liczymy się w walce. Dystans się zwiększył i to nas martwi.

Czy okoliczności porażki są frustrujące?

Tottenham to bardzo dobra drużyna. Mówiłem to przed meczem. Do utraty pierwszego gola graliśmy na tym samym poziomie, więc nie jestem zawiedziony naszą grą. Wynik 3-0 jest rozczarowujący, ale nasza postawa nie była taka zła.

Jak czuje się Timothy Fosu-Mensah?

Grał bardzo dobrze, ale kontuzja wyeliminuje go na pewien czas. Wygrał rywalizację z Matteo Darmianem i podołał swojemu zadaniu. Oczywiście jego kontuzja nie przyczyniła się do naszej porażki, ale jest to dla nas strata.