Mecze

Niesamowity półfinał i awans Manchesteru United

manchester

Manchester United po niezwykle emocjonującym meczu pokonuje Everton 2:1. Decydującą bramkę na wagę awansu w doliczonym czasie gry zdobywa Anthony Martial.

„Czerwone Diabły” od początku meczu starali się zdominować rywala, który w pierwszej połowie nastawił się na grę z kontrataku. Jedną z takich kontr już w 5 minucie na bramkę powinien zamienić Romeu Lukaku. Napastnik Evertonu otrzymuje prostopadłe podanie za linie obrony, po czym strzela z ostrego kąta obok interweniującego Davida De Gei. Jednak strzał sprzed lini bramkowej wybija Wayne Rooney.

W 34 minucie Anthony Martial wpada w pole karne rywali, po czym zagrywa do lepiej ustawionego Marouane’a Fellainiego, a ten pewnym strzałem pokonuje bramkarza Evertonu.

Wynik spotkania do przerwy nie uległ już zmianie i na drugą połowę schodzimy z jednobramkową przewagą.

W drugiej połowie Everton nie mając nic do stracenia decyduje się na bardziej otwartą grę.

Timothy Fosu-Mensah zatrzymuje nieprzepisowo Barkleya i sędzia prowadzący spotkanie w 57 minucie dyktuje za to zagranie rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podchodzi najlepszy strzelec Evertonu Romeu Lukaku. Strzał Belga w niesamowity sposób broni jednak David De Gea i wciąż zachowujemy czyste konto.

Sytuacje ta jednak nie załamała piłkarzy Evertonu którzy stwarzali kolejne sytuacje na wyrównanie.

W 75 minucie na dośrodkowanie w pole karne decyduje się Deluofeu, a tam próbujący zablokować podanie Chris Smalling pokonuje Davida De Geę i tym samym ponownie mamy remis.

Gdy wydawało się, że będzie potrzebna dogrywka w tym spotkaniu. Duet Herrera – Martial decyduje się w doliczonym czasie na dwójkową akcję którą na bramkę zamienia reprezentant Francji.

Dzięki tej bramce Manchester United awansował do finału FA Cup, który zostanie rozegrany 21 maja ponownie na Wembley. Drugiego finalistę wyłoni mecz półfinałowy Crystal Palace – Watford.

Everton – Manchester United 1:2 (0:1)
Bramki: Smalling 75′ (sam.) – Fellaini 34′, Martial 90′

Everton: Joel – Baines, Gibson, Stones, Jagielka, Lukaku, Lennon (Deulofeu 70′), Cleverley, McCarthy, Besic, Barkley.

Man Utd: De Gea – Fosu-Mensah (Valencia 61′), Smalling, Blind, Rojo, Carrick, Fellaini (Herrera 87′), Lingard, Rooney, Martial, Rashford