Mecze

Podział punktów z Leicester na Old Trafford

628-390-martial-leicester

Manchester United zremisował z Leicester City na Old Trafford po nieudanym meczu. Bramkę dla United strzelił Anthony Martial, zaś dla Lisów Wes Morgan. Zdobycie tylko jednego punktu znacząco oddaliło Czerwone Diabły od czołowej czwórki.

Od pierwszego gwizdka drużyną dominującą były Czerwone Diabły. Widać było niezwykłą zawziętość i wolę walki. Wszystko to poskutkowało już w 8 minucie, gdy Anthony Martial pokonał Kaspera Schmeichela po doskonałej wrzutce Antonio Valenci.

Już kilka minut później Manchester United mógł podwyższyć prowadzenie, gdy Jesse Lingard miał doskonałą okazję na zdobycie bramki. Po zgraniu piłki od Fellainiego uderzył w stronę bramki Lisów, lecz syn legendarnego bramkarza United okazał się być lepszy w tej sytuacji.

Jak wiadomo – niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też się stało. W 14 minucie po rzucie wolnym Marcos Rojo fatalnie zachował się przy kryciu Wesa Morgana i ten z wolnego pozycji oddał strzał pozostawiając bez szans Davida De Geę. Po 20 minutach spotkania było już 1:1.

W 30 minucie Manchester United dalej atakował, a posiadanie piłki wynosiłó 70:30 na korzyść gospodarzy. Kilka minut później miała miejsce kontrowersyjna sytuacja z Simpsonem i Lingardem, gdy ten pierwszy zatrzymywał drugiego w sytuacji sam na sam. Ostatecznie okazało się, że sędzia Michael Oliver spisał się doskonale nie przerywając gry, albowiem Lingard nie był faulowany.

Do końca połowy nie mieliśmy wielu konkretnych okazji po obu stronach, a Louis Van Gaal powinien przeprowadzić jakieś zmiany w przerwie meczu. Zawodnicy udali się do swych szatni, aby tam przedyskutować taktykę na kolejną część spotkania.

Na drugą połowę lepiej nastawieni wyszli zawodnicy Lisów. Zawodnicy Manchesteru United nie mogli sobie dobrze poradzić i dawali się zamknąć na własnej połowie. Kolejne minuty upływały, a gospodarze nie mogli sobie kompletnie poradzić. Prawdopodobnie to było powodem zmiany, której dokonał Louis Van Gaal. Na boisko w 62 minucie wszedł Juan Mata, a zmienił on Lingarda.

W 70 minucie wspaniałym dryblingiem popisał się Mahrez, który minięcie 3 piłkarzy United zakończył dobrym strzałem czym zmusił do interwencji Davida De Geę. Hiszpan wypiąstkował piłkę daleko w boisko. Po kilku minutach Louis Van Gaal podyktował kolejną zmianę. Boisko opuścił Fellaini, a w jego miejsce wszedł Ander Herrera.

W 82 minucie Memphis Depay wszedł za niewidocznego w dzisiejszym meczu Marcusa Rashforda. Już w 84 minucie mógł być bohaterem, gdy wbiegł w pole karne i był faulowany przez Drinkwatera za co ten wyleciał z boiska. Sędzia powinien podyktować rzut karny, lecz błędnie ocenił sytuację na boisku i pozbawił graczy United 11.

Sędzia doliczył tylko 4 minuty, w których zawodnicy United próbowali przedrzeć się przez mur graczy Leicester. Manchester United tylko zremisował z przyszłymi mistrzami Anglii i tym samym szanse na osiągnięcie TOP4 drastycznie zmalały.

Składy:

Manchester United: De Gea; Valencia, Smalling, Blind, Rojo; Carrick, Fellaini (Herrera wszedł w 75’); Lingard (Mata wszedł w 61’), Rooney, Martial; Rashford (Depay wszedł w 82’).

Leicester City: Schmeichel; Simpson, Huth, Morgan, Fuchs; Mahrez (King wszedł w 88’), Kanté, Drinkwater, Schlupp (Albrighton wszedł w 77’); Okazki (Gray wszedł w 67’), Ulloa.