Mecze

Man Utd gromi Galatasaray 5-2!

628-390-zlatan-galatasaray

Manchester United rozgromił dziś Galatasaray aż 5-2 w rozgrywanym w Gotheborgu meczu towarzyskim. Kapitalnego gola w debiucie strzelił Zlatan Ibrahimovic, a piłkarzem meczu był Antonio Valencia, który zaliczył aż 3 asysty.

Relacja minuta po minucie:

3′ – 1-0 dla United! Niezwykły początek Zlatana. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Valencii i strzał z woleja Ibrahimovica w róg bramki. Muslera bez szans.

22′ – 1-1! Ibrahimovic fauluje jednego z tureckich piłkarzy przed polem karnym. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Sneijdera i piłka po strzale głową Gumusa wpada do siatki.

27′ – Żółta karta! Ostre wejscie Sneijdera w Herrere, Holender dostaje żółtą kartke.

33′ – Sneijder uderza zza pola karnego, lecz De Gea staje na wysokości zadania i wybija piłkę nad poprzeczkę.

34′ – Dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzał głową jednego z tureckich piłkarzy, De Gea wybija na kolejny rzut rożny.

37′ – Rooney przejmuje piłkę wybitą przed pole karne przez obrońców Galatasaray, ale jego uderzenie wędruje kilka metrów obok bramki Muslery.

40′1-2 dla Galatasaray. Bruma rozgrywa piłkę na jeden kontakt z Gumusem i uderza sprzed pola karnego w długi róg obok interweniującego De Gei.

43′ – Nieporozumienie w defensywie Galatasaray mógł wykorzystać Zlatan, ale w ostatniej chwili jeden z obrońców wybija piłkę na rzut rożny.

45′ – Przerwa. Podopieczni Mourinho mimo prowadzenia, przegrywają po pierwszej połowie 1-2. Bardzo słabo wygląda dziś gra defensywna naszego zespołu. Liczymy, że w drugiej części Czerwone Diabły odmienią losy meczu.

46′ – Mamy kilka zmian. Na boisku pojawia się miedzy innymi Fellaini, Rashford i Young. Nie ma już na boisku Zlatana Ibrahimovica.

49′ – Akcja Younga prawym skrzydłem. Anglik wywalcza rzut rożny dla United. Czerwone Diabły nie zdołają jednak oddać strzału po stałym fragmencie gry.

55′ – 2-2! Rooney! Rozegranie Rashforda i Valencii na prawym skrzydle, Ekwadorczyk dośrodkowuje, a Rooney strzałem z woleja pakuje piłkę do siatki.

58′ – 3-2! Rooney! Piękna akcja Rashforda, który mijając bramkarza, został przez niego sfaulowany w polu karnym. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Rooney!

62′ – 4-2! Fellaini! Trzecią asystę w meczu notuje Antonio Valencia, a Fellaini strzałem głową podwyższa prowadzenie United.

65′ – Mamy kilka zmian. Na boisku pojawiają się Romero, Darmian, Jones, Rojo, Mata, Memphis. Schodzą De Gea, Bailly, Blind, Shaw, Valencia, Rooney.

75′ – 5-2! Mata! Znakomita akcja Hiszpana, odegranie na skrzydło do Carricka, który podaniem powrotnym znajduje Mate w polu karnym i mamy podwyższenie wyniku.

83′ – Mata po podaniu od Memphisa na minimalnym spalonym. Mogła być dobra sytuacja dla United.

90′ – Koniec meczu. Manchester United po słabszej pierwszej połowie, po której przegrywał 1-2, w drugiej części wszedł na wyższy poziom i zaaplikował rywalom aż 4 gole i ostatecznie pokonał Galatasaray aż 5-2.