Mecze

Mourinho: Rashford od pierwszej minuty na Feyenoord

628-390-rashford-5

Jose Mourinho zapowiedział, że w czwartkowym meczu Ligi Europy z Feyenoordem Rotterdam, Marcus Rashford zagra od pierwszej minuty.

Manchester United przegrał 1-2 weekendowe derby Manchesteru, lecz już teraz musi się skupić na najbliższym meczu Ligi Europy. Piłkarze Czerwonych Diabłów będą mieli okazję szybko zrehabilitować się po porażce z lokalnym rywalem. Mówiąc o Rashfordzie i najbliższym meczu, Mourinho przekazał:

Dla mnie kolejnym ważnym meczem będzie ten z Feyenoordem i on [Rashford] w nim zagra. Całkowicie mu ufam. Wiem, że jego przyszłość będzie absolutnie znakomita.

18-latek pojawił się w przerwie meczu z City wraz z Anderem Herrerą, zastępując Jesse Lingarda i Henrikha Mkhitaryana. Mimo iż jego nominalną pozycją jest środek ataku, po zmianie strategii drużyny na 4-3-3 na drugą połowę derbów, Rashford ustawiony został na skrzydle, natomiast we wcześniejszym spotkaniu z Hull, zagrał w ataku u boku Zlatana Ibrahimovicia.

Rashford jest dziewiątką, ale jeśli chcemy grać nim na innej pozycji, musimy nad nim popracować. Marcus ma wielką osobowość. Zazwyczaj ludzie patrzą u piłkarzy w jego wieku na talent, ale osobowość na tym etapie jest też bardzo ważna, a on pokazuje ją od początku. Może grać na skrzydle, albo wraz ze Zlatanem w ataku, tak jak zrobiliśmy to w meczu z Hull City – dodał Mourinho.