Mecze

Zlatan ratuje 3 punkty. United – Zoria 1-0

628-390-zlatan-zoria

Manchester United po bardzo bezbarwnym występie pokonuje Zorię Ługańsk 1-0. Jedynego gola w meczu zdobył Zlatan Ibrahimovic, a asystę zaliczył Wayne Rooney.

W pierwszych 15 minutach nie oglądaliśmy żadnej sytuacji strzeleckiej, United miało przewagę w posiadaniu piłki, ale nie stwarzało sobie dogodnych sytuacji.

W 19 minucie Zlatan Ibrahimović uderza zza pola karnego, ale jego strzał po nodze jednego z obrońców Zorii wychodzi na rzut rożny.

W 20 minucie powinno być 1-0! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, strącenie piłki Pogby i Marcus Rashford mocno uderzył z 10 metrów, jednak trafił w poprzeczkę.

W 30 minucie Zlatan zostaje sfaulowany 25 metrów od bramki. Sam poszkodowany wykonał rzut wolny, lecz trafił w mur.

W 38 minucie dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła Pogby, jednak Mata nie dał rady skutecznie uderzyć głową w bramkę.

W 40 minucie strzał głową Lingarda blokuje jeden z obrońców gości.

W 41 minucie dobre dośrodkowanie Maty z rzutu rożnego, Fellaini uderza głową, ale piłka przelatuje tuż nad poprzeczką.

W 42 minucie dobra akcja United, Rashford schodzi z lewego skrzydła i uderza, lecz piłka po nodze piłkarza Zorii wychodzi po raz kolejny na rzut rożny.

Równo po 45 minutach arbiter zakończył pierwszą połowę. Nie było to United, jakie oglądaliśmy w meczu z Leicester. Akcje były rozgrywane bardzo wolno i przewidywalnie. Ostatnie kilka minut dały nadzieje na lepszą grę po przerwie.

W 49 minucie doskonała akcja Zorii prawym skrzydłem, dośrodkowanie na niekrytego Karavaeva, który nie trafił w piłkę z 8 metrów. Gdyby zdążył dostawić nogę, byłoby 0-1, niewiele brakowało.

W 54 minucie kolejne dobre wyjście z kontry Zorii i sytuacja dwóch na dwóch, jednak Bailly zaprezentował dobą szybkość i przerwał akcję gości.

W 62 minucie dobra akja środkiem Ibrahimovicia, Pogby i Maty i ten ostatni posyła prostopadłe podanie do Rojo, ale Argentyńczyk był wolniejszy od bramkarza Zorii.

W 65 minucie dobry strzał zza pola karnego Paulinho, ale Romero ładnie wybija piłke na rzut rożny.

W 69 minucie jest 1-0! Zagranie z prawego skrzydła Fosu-Mensaha, Rooney próbuje strzelić z woleja, ale trafia tak niefortunnie, że piłka trafiła na nos Zlatana, który pewnie głową z metra trafił do siatki!

W 73 minucie mamy podwójną zmianę. Young wchodzi za Mate, a Martial za Fosu-Mensaha.

W 78 minucie Zoria miała bardzo groźny rzut wolny sprzed pola karnego, lecz Lipartia uderzył zdecydowanie ponad bramką.

W 84 inucie dobra prostopadła piłka od Rooneya do Zlatana, Szwed uderza jednak głową w obrońce Zorii i mamy rzut rożny. Po dośrodkowania z rożnego, z woleja uderza Fellaini, ale robi to bardzo niecelnie.

W 87 minucie prosta strata United w środku pola i dobra kontra Zorii, na szczęście jeden z piłkarzy nie trafia w piłke z bedąc kilka metrów od bramki Romero.

W 89 minucie Zlatan uderza z rzutu wolnego z 25 metrów, lecz bramkarz Zorii bez problemu poradził sobie z tym strzałem.

W 93 minucie sędzia zakończył spotkanie. Nie było to porywające widowisko, ale United zdobywa cenne 3 punkty.

MANCHESTER UNITED – ZORIA ŁUGAŃSK 1-0 (0-0)

Bramka: Ibrahimovic 69′

Man Utd: Romero, Fosu-Mensah (Martial 73′), Bailly, Smalling, Rojo, Pogba, Fellaini, Lingard (Rooney 67′), Mata (Young 73′), Rashford, Ibrahimovic

Zoria: Shevchenko, Sivakov, Chaykovskiy (Gordiyenko 79′), Kamenyuka, Petriak, Kulach (Paulinho 59′), Forster, Karavaev, Ljubenovic (Lipartia 76′), Grechyshkin, Sobol