Reprezentacje

Lingard zbiera pochwały po debiucie w reprezentacji

628-390-lingard-anglia

Skrzydłowy Manchesteru United, Jesse Lingard nie powinien długo czekać na kolejny mecz w barwach reprezentacji po udanym debiucie w wygranym 2-0 spotkaniu Anglików z Maltą.

Lingard, podobnie jak Wayne Rooney, zagrał pełne 90 minut przeciwko Malcie, natomiast Marcus Rashford pojawił się na murawie w 68 minucie, zastępując Theo Walcotta. Obie bramki dla Anglików padły w pierwszej połowie, a ich autorami byli Daniel Sturridge i Dele Alli.

Tymczasowy selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, który wcześniej wprowadził Lingarda do reprezentacji U-21, powiedział o jego wczorajszym debiucie w dorosłej kadrze:

Jesse miał niesamowity debiut, był ciągle pod grą i stwarzał na prawdę wielkie zagrożenie. Dlatego właśnie chcieliśmy dać mu zagrać od pierwszej minuty, ma on bardzo mocną mentalność i jest bardzo ekscytującym, młodym piłkarzem.

– Scena dzisiejszego meczu jest stworzona dla niego. Cieszy się on grą na Wembley jak mało kto – strzelił tu wcześniej dwa gole dla Manchesteru United i dziś znów zaliczył bardzo dobry mecz – powiedział Southgate.

Chris Smalling pozostał na ławce przez całe spotkanie, a szanse na występ będzie miał już we wtorek, kiedy to Anglia na wyjeździe ze Słowenią zagra kolejny mecz kwalifikacji do Mistrzostw Świata.