Wypowiedzi

Cole: Rooney może pójść w ślady Zlatana

628-390-zlatan-rooney

Były napastnik Manchesteru United, Andy Cole wspiera Wayne’a Rooneya i jest zdania, że uciszy on krytyków. Legendarny napastnik podkreśla też, że kapitan Czerwonych Diabłów może grać w United nawet w wieku 35 lat.

Rooney przechodzi w ostatnim czasie przez bardzo trudny okres, podczas którego trafił na ławkę rezerwowych w kilku ostatnich meczach Manchesteru United, a także został pominięty przy ustalaniu składu na mecz reprezentacji Anglii ze Słowenią.

Niektórzy z kibiców reprezentacji obecni na Wembley podczas spotkania Anglików z Maltą wygwizdali Rooneya, jednak zdaniem Andy Cole’a, Wayne wróci silniejszy i uciszy krytyków.

Czy skoro Wayne ma teraz zniżkę formy w Manchesterze United i reprezentacji Anglii, to nie może już grać dłużej w piłkę? Bez wątpienia odzyska on formę w United i wróci do składu.

Krytyka na pewno boli Rooneya, ponieważ wszyscy jesteśmy ludźmi. Można mówić, że się tym nie przejmuje, ale gdy usiądzie w ciszy w swoim domu, z pewnością zaprząta mu to głowę. W takich sytuacjach rozmyśla się o osobach, które mówią te rzeczy.

– Wielu byłych piłkarzy twierdzi, że powinien on zakończyć karierę czy powinien zrobić coś innego, ale gdy oni byli w takiej sytuacji, nikt im takich rzeczy nie mówił. Każdy z tych piłkarzy odszedł, kiedy uznał za stosowne i nie na miejscu jest sugerowanie zawodnikowi o jego kalibrze by odszedł, a także nie powinno się kwestionować jego miejsca w reprezentacji.

Mimo iż Rooney ma tylko 30 lat, wiele osób twierdzi, że ze względu na dużą ilość rozegranych meczów, wkrótce może on zakończyć karierę, z czym nie zgadza się Andy Cole, za przykład podając 35-letniego Zlatana Ibrahimovicia.

 Kończyć karierę w wieku 30 lat? Dajcie spokój. To wciąż młody człowiek. Jeśli spojrzymy na Zlatana, którego grę kocham oglądać przez jego całą karierę, on ma 35 lat. Wiem, że to dwaj różni piłkarze, którzy żyją w zupełnie inny sposób, ale jeśli spojrzymy na niego w wieku 35 lat, dlaczego Rooney nie miałby grać w Manchesterze United gdy będzie w jego wieku?

X