Mecze

Man Utd gromi Fenerbahce!

Paul Pogba | Anthony Martial | vs. Fenerbahce

Manchester United nie pozostawił złudzeń Fenerbahce. Czerwone Diabły pokonały Turków aż 4:1 w meczu 3. kolejki Ligi Europy.

Manchester United zdominował spotkanie od samego początku, ale nie był w stanie przełożyć dominacji na klarowne sytuacje.

Pierwsza groźna akcja pod bramką Demirela miała miejsce w 25. minucie. Bardzo dobrym dośrodkowaniem popisał się aktywny Juan Mata, jednak Anthony Martial minął się z futbolówką na długim słupku.

Pięć minut później Simon Kjear w nieudolny sposób starał się odebrać piłkę Juanowi Macie. Duńczyk stracił równowagę i przewrócił Hiszpana w polu karnym. Sędzia nie miał wyboru i musiał podyktować rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Paul Pogba. Były piłkarz Juve strzelił w lewy dolny róg i nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych.

W 33. minucie Manchester United otrzymał drugi rzut karny. Do dobrego podania Maty doszedł Martial. W polu karnym popchnął go Ozbayrakli. Do jedenastki podszedł poszkodowany i strzelił w podobny sposób, co Paul Pogba. Tym razem Demirel wyczuł zamiary strzelca, ale nie był w stanie zatrzymać piłki.

W 37. minucie pierwszą okazję stworzyli sobie piłkarze Fenerbahce. Na posterunku był De Gea, który bez większych problemów obronił strzał Souzy z bliskiej odległości.

W doliczonym czasie pierwszej połowy gospodarze dobili gości. Błąd przy wyprowadzaniu piłki wykorzystał Wayne Rooney. Kapitan wrzutką znalazł Lingarda, który wyłożył piłkę Pogbie. Francuz uderzył zza pola karnego w okienko bramki Demirela i podwyższył na 3:0.

Piłkarze United nie mieli zamiaru zwalniać w drugiej połowie. Już trzy minuty po gwizdku sędziego Jesse Lingard zdobył kolejną bramkę dla Czerwonych Diabłów. W roli asystenta ponownie Wayne Rooney. Anglik wyłożył piłkę wychowanki United, a jego mocny strzał w lewy dolny róg zaskoczył bramkarza.

W 60. minucie blisko wymarzonego powroru na Old Trafford był Robin van Persie, ale jego strzał przeleciał obok dalszego słupka bramki Davida de Gei.

W 77. minucie Koybasi znalazł miejsce w polu karnym. Jego strzał głową był dobry, ale nie zmierzał w światło bramki.

6 minuty później swój moment chwały miał Robin van Persie. Eminike dośrodkował piłkę na 5. metr. Holendra nie upilnował Luke Shaw, a napastnik takiej klasy nie miał problemu ze strzeleniem bramki z tak bliskiej odległości.

W 90. minucie po kombinacyjnym rozegraniu rzutu rożnego strzał oddał Timothy Fosu-Mensah. Uderzenie było zbyt lekkie, aby sprawić problemy Demirelowi.

MANCHESTER UNITED 4:1 FENERBAHCE

Pogba 31′ (k) i 45+1′, Martial 34′ (k), Lingard 48′ – Van Persie 83′

Man Utd: De Gea, Darmian, Smalling (Rojo 45′), Bailly, Shaw, Carrick, Pogba (Fosu-Mensah 75′), Mata, Rooney, Lingard (Depay 66′), Martial

Fenerbahce: Demirel, Sener, Skrtel, Kjaer (Emenike 45′), Kaldirim, Souza, Topal, Neustadter, Potuk, Volkan (Koybasi 69′), Van Persie.