Klub

Oficjalnie: Mourinho oskarżony przez FA

628-390-mourinho-12

Jose Mourinho został oskarżony za niewłaściwe zachowanie wobec arbitra sobotniego meczu z Burnley, Marka Clattenburga – poinformowało FA za pośrednictwem oficjalnego konta na twitterze.

W przypadku przyznania się do winy, Portugalczyk najprawdopodobniej spędzi jeden mecz na trybunach, natomiast jeśli menadżer United złoży odwołanie, może on w przypadku udowodnienia winy otrzymać dwa mecze zawieszenia.

Mourinho wściekł się na Clattenburga za niepodyktowanie rzutu karnego po ataku Jona Flanagana na Matteo Darmiana w pierwszej połowie meczu z Burnley. W przerwie miał on czekać na arbitra w tunelu prowadzącym do szatni, gdzie miał powiedzieć mu kilka ostrych słów. Konsekwencją tego zachowania było wysłanie go na trybuny od początku drugiej połowy spotkania.

Arbiter złożył w poniedziałek raport ze spotkania Manchesteru United z Burnley, w którym odniósł się do sytuacji z Mourinho. Angielska Federacja zdecydowała się dziś oskarżyć menadżera Czerwonych Diabłów. Portugalczyk ma czas do godziny 19:00 4 listopada by odpowiedzieć na oskarżenie.