Reprezentacje

Błysk formy Memphisa Depaya

kadra-628-390-memphis

Dzięki dwóm bramkom Memphisa Depaya reprezentacja Holandii pokonała 3-1 Luksemburg, i wciąż liczy się w walce o awans z grupy na Mundial 2018.

Memphis Depay mimo, że szansę gry otrzymał dopiero po przerwie, dzięki dwóm bramkom zapewnił zwycięstwo ekipie Oranje. Zawodnik od dłuższego czas nie może liczyć na regularną grę w pierwszym zespole Manchesteru United, jednak dzięki dwóm trafieniom może już wkrótce otrzymać szansę od Jose Mourinho.

W 58 minucie dzięki dośrodkowaniu klubowego kolegi Daleya Blinda po raz pierwszy pokonał strzałem głową bramkarza gospodarzy i była to pierwsza strzelona bramka Memphisa od 25 lutego, gdy pokonał bramkarza FC Midtjylland w rozgrywkach Ligi Europy.

Sześć minut przed końcem spotkania Memphis Depay po raz kolejny nie dał szans bramkarzowi Luksemburgu pokonując go bezpośrednio z rzutu wolnego i tym samym ustalając wynik spotkania na 3:1 dla Holandii.

Dzięki temu zwycięstwu Oranje zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli, ustępując tylko liderującej reprezentacji Francji.