Mecze

Kolejny remis mimo dominacji

Zlatan Ibrahimovic | Jesse Lingard | vs. West Ham

Manchester United zremisował 1:1 z West Hamem, mimo że przeważał przez całe spotkanie. Bramki zdobywali Sakho i Ibrahimovic.

W 2. minucie padł pierwszy gol. Z rzutu wolnego dośrodkował Payet, a pojedynek ze Zlatanem wygrał Sakho. De Gea był bez szans.

W 15. minucie Zlatan Ibrahimovic podał na 16. metr do Juana Maty. Hiszpan wpadł w pole karne i uderzył, ale Randolph bez problemu złapał piłkę.

W 21. minucie fantastycznym dośrodkowaniem z głębi pola popisał się Paul Pogba. Z wrzutki skorzystał Zlatan Ibrahimovic, który strzałem głową z najbliższej odległości pokonał bramkarza gości.

6 minut później piłkarze United wyprowadzili bardzo dobrą kontrę. Z pola karnego dośrodkował Rashford, jednak Ibrahimovic musnął piłkę głową przez co akcji nie mógł skończyć Juan Mata.

W 34. minucie Zlatan zgrał piłkę głową w kierunku Jessego Lingarda. Niestety Anglik nie popisał się przy strzale i piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką.

Dwie minuty później oko w oko z Randolphem stanął Rashford. Wychowanek United nie zdołał pokonać bramkarza strzałem w prawy róg.

W 45. minucie o krok od drugiego gola był Ibra. Po raz kolejny Czerwone Diabły wyprowadziły fenomenalną kontrę. Pogba znalazł Szweda fantastycznym podaniem, jednak defensor przyjezdnych w ostatniej chwili popisał się ofiarną interwencją.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Lingard wpadł na pełnej szybkości w pole karne. Po raz kolejny na drodze do gola dla United stanął Randolph.

W 54. minucie West Ham stanął przed kolejną okazją do zdobycia gola. Diafra Sakho wygrał pojedynek z obrońcą po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Napastnik gości uderzył głową, ale strzał przeleciał nad poprzeczką.

W 56. minucie West Ham po raz kolejny był o krok od wyjścia na prowadzenie. Najpierw strzał z rzutu wolnego Payeta sprawił problemy De Gei, a chwilę później tylko defensorzy United sprawili, że piłka nie zatrzepotała w siatce.

W 68. minucie po kombinacyjnej akcji do dobrej pozycji strzeleckiej doszedł Wayne Rooney. Kapitan United uderzył po ziemi w długi rok. Uderzenie nie sprawiło większych problemów Randolphowi.

W 74. minucie na uderzenie z woleja zdecydował się Lingard. Mocny strzał Anglika został obroniony przez golkipera West Hamu.

Trzy minuty później Jesse Lingard umieścił piłkę w siatce z najbliższej odległości, jednak sędzia liniowy uniósł chorągiewkę. Wynik nie uległ zmianie.

W 78. minucie Randolph sparował piłkę na rzut rożny po strzale Pogby.

2 minuty później Czerwone Diabły znów zagroziły West Hamowi. Ostatecznie Ibrahimovic i Mkhitaryan nie byli w stanie pokonać bramkarz gości.

W 83. minucie o krok od wykorzystania błędu Collinsa był Ibrahimovic, jednak Kouyate uratował sytuację w ostatnim momencie. Szwed ominął bramkarza, jednak Senegalczyk wyłuskał piłkę spod jego nóg.

W 87. minucie przed doskonałą okazją stanął wychowanek United Ashley Fletcher. Zawodnik West Hamu wdał się jednak w drybling i nie był w stanie pokonać De Gei z bliskiej odległości.

MANCHESTER UNITED 1:1 WEST HAM

Ibrahimovic 21′  – Sakho 2′

Manchester United: De Gea – Valencia, Rojo, Jones, Darmian – Pogba, Herrera – Mata (Mkhitaryan 65′), Rashford (Rooney 65′), Lingard (Fellaini 85′) – Ibrahimovic

West Ham: Randolph – Kouyate, Collins, Ogbonna – Cresswell, Obiang, Lanzini (Ayew 76′), Antonio, Noble, Payet (Feghouli 90+4′)– Sakho (Fletcher 65′)