Transfery

Mirror: United rozmawia z Benfiką o Lindelofie

628-390-lindelof

Manchester United prowadzi rozmowy z Benfiką Lizbona w sprawie transferu szwedzkiego środkowego obrońcy Victora Lindelofa – informuje „The Mirror”.

Zdaniem angielskiej gazety Czerwone Diabły chcą ściągnąć do siebie stopera portugalskiego zespołu już w styczniu. Reprezentant Szwecji jest na szczycie listy zawodników, których Mourinho chce sprowadzić na Old Trafford.

Ed Woodward przyznał, że Jose szuka wzmocnień na miarę Ligi Mistrzów. „Daily Record” twierdzi, że Portugalczyk dostanie pokaźną sumę pieniędzy zarówno na transfery, jak i na pensje sprowadzonych piłkarzy.

Benfica wycenia swojego zawodnika na 60 mln euro (50 mln funtów), wiedząc jakie zainteresowanie wśród europejskich drużyn budzi 22-latek. Mistrzowie Portugalii odrzucili ostatnio ofertę opiewającą na 35 mln euro (30 mln funtów) plus 10 mln euro (8,4 mln funtów) za określoną liczbę spotkań rozegranych przez Szwedzkiego obrońcę w nowym zespole.

Lindelof dołączył do zespołu z Lizbony w 2011 roku jako 17 letni reprezentant Szwecji. Mierzący 187 cm obrońca strzelił zwycięskiego karnego w serii jedenastek w finale Mistrzostw Europy do lat 21 rozgrywanych w Portugalii latem 2015 roku, oraz został wybrany do drużyny turnieju.

W marcu zadebiutował w pierwszej reprezentacji swojego kraju, szybko stając się ważnym elementem drużyny, która przygotowywała się do finałów Euro 2016. Swoje pierwsze trzy sezony w Benfice spędził grając w rezerwach. Jednak w czwartym sezonie trener Rui Victoria powołał go do pierwszej drużyny, gdzie młody Szwed rozegrał 15 spotkań, pomagając Benfice zdobyć tytuł mistrzowski.  Stołeczny zespół z Lindelofem w pierwszym składzie przegrał tylko raz.

Mourinho nie zakupił 22-latka w poprzednim okienku transferowym ponieważ był w stanie sprowadzić tylko jednego środkowego obrońcę. Jego wybór padł wtedy na Erica Bailly z Villareal, za którego Czerwone Diabły zapłaciły 35 mln euro.

X