Mecze

Mata o uwagach Mourinho w przerwie i swoim golu ze spalonego

628-390-mata-hull

Juan Mata przekazał, że Jose Mourinho był niezadowolony z tempa gry Manchesteru United w pierwszej połowie pierwszego półfinału EFL Cup z Hull City.

Czerwone Diabły dominowały w pierwszych 45 minutach, ale brakowało im cierpliwości i dokładności w wykańczaniu akcji przeciwko skoncentrowanej na defensywie drużynie gości.

Mata zapytany w rozmowie dla Sky Sports o to, co Mourinho powiedział piłkarzom w przerwie, odpowiedział:

Że musimy grać szybciej i narzucić większe tempo gry, po prostu. Potrzebowaliśmy stworzyć sobie trochę więcej sytuacji, myślę jednak, że mieliśmy w pierwszej części kilka sytuacji, po których mogliśmy otworzyć wynik spotkania wcześniej. Zrobiliśmy to jednak w drugiej połowie i 2-0 to dobry wynik, ale oczywiście to nie jest jeszcze koniec.

Powtórki pokazały, że Mata w sytuacji, w której zdobył gola, był na spalonym. Mając w pamięci swoją nieuznaną prawidłowo zdobytą bramkę z Crystal Palace, Hiszpan odpowiedział:

Gdy zobaczyłem, że Miki wygrywa piłkę w powietrzu, po prostu spróbowałem trafić do siatki. Zdarzały się decyzje, gdzie nasze prawidłowo zdobyte gole były nieuznawane, taki jest futbol. To bardzo trudne dla nich [arbitrów], ale na szczęście gol został uznany.

To pierwszy krok do Wembley. Oczywiście jeszcze mamy przed sobą trudny drugi mecz, w którym będą chcieli nas przycisnąć z pomocą swoich kibiców, ale mamy dobry wynik z pierwszego meczu i nie straciliśmy gola, co jest bardzo ważne.