Hotnews Mecze

Czerwone Diabły biorą rewanż na Watford

Juan Mata, Anthony Martial | vs. Watford

Manchester United pokonał Watford 2:0. Gole dla gospodarzy zdobyli Juan Mata i Anthony Martial.

W 3. minucie Zlatan doszedł do podania Valencii, jednak nie był w stanie w odpowiedni sposób ułożyć stopy do uderzenia z woleja.

Cztery minuty później bardzo dobrym prostopadłym podaniem popisał się Zlatan Ibrahimovic. Niestety Gomes był szybszy od Maty i wygarnął piłkę spod nóg pomocnika.

W 11. minucie Henrikh Mkhitaryan oddał strzał zza pola karnego. Uderzenie po ziemi bez problemu wyłapał Gomes.

Dwie minuty później fantastycznym rajdem popisał się Anthony Martial. Francuz zszedł ze skrzydła do środka, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę gości.

W 17. minucie pierwszą groźną akcję przeprowadził Watford. Goście wyprowadzili kontrę zakończoną strzałem Holebasa. De Gea nie został zmuszony do interwencji.

Kilkanaście sekund później Paul Pogba zmusił Gomesa do robinsonady. Francuz popisał się mocnym strzałem z dystansu.

W 21. minucie na ekwilibrystyczny strzał zdecydował się Zarate, ale De Gea był na posterunku.

W 23. minucie gracze United rozpoczęli grę z rzutu wolnego bez gwizdka sędziego. Element zaskoczenia wykorzystał Juan Mata umieszczając piłkę w siatce, jednak ze względu na przedwczesne rozpoczęcie gry gol nie został uznany.

Trzy minuty później Paul Pogba znalazł w polu karnym Zlatana. Szwed przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z woleja. Strzał był zbyt mocny i przeleciał wysoko nad poprzeczką.

Kilkanaście sekund później Antonio Valencia nisko dośrodkował w kierunku Pogby. Francuz uderzył na bramkę, ale nie udało się pokonać bramkarza gości.

Kolejne akcje przynosiły ogromne zagrożenie pod bramką gości, ale brakowało skuteczności – Mkhitaryan i Herrera nie trafili w bramkę. a uderzenie głową Zlatana obronił Gomes.

W 32. minucie. wynik otworzył Juan Mata. Po kombinacyjnej akcji w środku pola piłka trafiła do Martial. Francuz po ziemi dośrodkował do Maty, który z bliskiej odległości nie mógł się pomylić.

W 44. minucie po raz kolejny Gomes uratował Watford przez stratą bramki. Strzelał Mkhitaryan,

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy fantastycznym rajdem popisał się Martial, jednak jego strzał został zablokowany w polu karnym.

W 53. minucie De Gea obronił strzał z rzutu wolnego Zarate.

W 60. minucie Anthony Martial do asysty dołożył bramkę. Francuz został obsłużony doskonałym podaniem przez Ibrę i z bliskiej odległości był w stanie oszukać Gomesa.

Dziesięć minut później dobrą akcję zmarnował wprowadzony na boisko Janmaat. Holender uderzył po dośrodkowaniu Nianga, jednak jego wolej przeleciał nad poprzeczką.

W 75. minucie po raz kolejny tylko dobra interwencja Gomesa zapobiegła przed zdobyciem trzeciego gola dla United. Strzał Mkhitaryan.

MANCHESTER UNITED 2:0 WATFORD

Mata 32′, Martial 60′

Manchester United: De Gea, Valencia, Bailly, Smalling, Blind, Herrera, Pogba, Mata (Fellaini 72′), Mkhitaryan (Lingard 89′), Martial (Rashford 81′), Ibrahimovic

Watford: Gomes; Cathcart (Success 83′), Kaboul, Prödl, Britos (Janmaat 46′); Cleverley, Capoue; Niang, Zárate (Okaka 74′), Holebas; Deeney