Hotnews Mecze

Manchester United z Pucharem Ligi 2016/2017!

628-390-11-lingard-zlatan

Manchester United po emocjonującym spotkaniu pokonał 3:2  Southampton w finałowym spotkaniu pucharu EFL, tym samym drugie trofeum ekipy Jose Mourinho w tym sezonie, stało się faktem.

Przed pierwszym gwizdkiem na murawie Wembley Stadium odbyła się efektowna prezentacja, celebrująca ten wyjątkowy mecz.

W 4 minucie Pogba oddaje pierwszy celny strzał w tym meczu, mocno uderzając z dystansu, ale dobrą interwencją popisał się Forster.

Ależ dużo szczęścia! W 11 minucie gola dla Southampton zdobywa Gabbiadini, ale był na spalonym i gol nie został uznany.

GOOOL! 1:0 dla United! Zlatan Ibrahimović! Kapitalne uderzenie Szweda z rzutu wolnego! 25 bramka w sezonie „Ibry”!

W 28 minucie z dystansu uderzał Ward – Prowse, ale De Gea świetnie obronił jego strzał.

W 32 minucie kolejne uderzenie zawodnika „Świętych”, tym razem próbował Tadić, ale po raz kolejny dobrze interweniuje De Gea.

Jesse Lingard kolejny raz trafia na Wembley! 2:0 dla United! Kapitalna akcja kombinacyjna Czerwonych Diabłów zakończona plasowanym strzałem Lingarda!

W 44 minucie w polu karnym United znalazł się Tadić, ale Bailly zdołał go powstrzymać.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Southampton strzela bramkę kontaktową. Do siatki De Gei trafia Gabbiadini.

Ależ interwencja De Gei! W 48 minucie potężnie uderza Redmont, ale Hiszpan fantastycznie broni jego strzał z woleja!

Southampton odrabia straty, druga bramkę zdobywa Gabbiadini. 2:2 w 49 minucie.

Słupek! W 63 minucie blisko 3 gola Southampton! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Romeu wyskakuje do główki i uderza w obramowanie bramki.

Jak to nie wpadło! W 77 minucie Jesse Lingard otrzymał podanie na 5 metr i uderza z woleja, ale nie trafia w bramkę!

W 84 minucie po podaniu Zlatana z ostrego kąta uderzał Rashford, ale Forster obronił jego strzał.

W 86 minucie bardzo groźnie pod bramką United, z piłką minął się zarówno Long jak i Ward – Prowse.

GOOOOOOLLLL!!!! Zlatan Ibrahimović daje prowadzenie United! 3:2 w 88 minucie! Kapitalną wrzutkę od Herrery kończy Bóg Manchesteru!

Manchester United zdobywa puchar EFL! W tym meczu nie brakowało emocji, Czerwone Diabły prowadziły dwoma bramkami, „Święci” dogonili United, ale boski Ibrahimović dał dziś zwycięstwo i kolejne trofeum!

MANCHESTER UNITED 3:2 SOUTHAMPTON

Bramki: 19′, 88′ Ibrahimović, 38′ Lingard, 45+1′, 49′  Gabbiadini

Man Utd: De Gea – Valencia, Smalling, Bailly, Rojo – Herrera, Pogba, Mata (46′ Carrick) – Martial (89′ Fellaini), Lingard (77′ Rashford) – Ibrahimović

Southampton: Forster – Cedric, Yoshida, Stephens, Bertrand – Romeu, Davis, Ward-Prowse (89′ Rodriguez) – Tadic (77′ Boufal), Redmond – Gabbiadini (83′ Long)