Hotnews Mecze

Porażka na Stamford Bridge, United odpada z FA Cup

628-390-11-rojo-chelsea

Manchester United przegrał na wyjeździe z aktualnym liderem Premier League,  Chelsea Londyn w meczu 1/4 finału FA Cup i w rezultacie piłkarze Czerwonych Diabłów pożegnali się z najstarszymi rozgrywkami w historii futbolu.

Już w 2 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Rojo, ale piłka po jego strzale głową przeleciała nad poprzeczką.

10 minut później mamy drugi strzał United, Mkhitaryan uderzał z linii pola karnego z lewej nogi, ale mocny plasowany strzał minimalnie minął bramkę Courtois.

W 16 minucie rajd Hazarda, który minął 3 piłkarzy United, a następnie wpadł w pole karne, ale jego strzał kapitalnie obronił De Gea.

Tuż po okazji Belga, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka dotarła do Cahila, który uderzył na bramkę, ale Hiszpan kolejny razy świetnie obronił.

W 23 minucie z dystansu uderzał Nemanja Matić, ale bardzo niecelnie.

W 30 minucie Hazard kolejny raz wbiegł w pole karne United, ale jego strzał z lewej nogi był niecelny.

W 35 minucie sędzia Michael Olivier wyrzuca z boiska Andera Herrerę, pokazując mu drugą żółtą kartkę za wątpliwy faul na Hazardzie, United w dziesiątkę.

W 40 minucie w polu karnym znalazł się Moses, ale jego mocne uderzenie minęło bramkę De Gei.

W 52 minucie mamy 1:0 dla Chelsea, bramkę po uderzeniu z dystansu zdobywa Kante.

W 56 minucie kolejne uderzenie z dystansu, tym razem próbował Azpilicueta, ale nie trafił w bramkę.

Ależ okazja Rashforda! W 58 minucie Rashford w sytuacji 1 na 1  minął Cahila, wszedł w pole karne, ale nie dał rady pokonać Courtois!

Dwie minuty później Diego Costa bliski podwyższenia prowadzenia, ale jego uderzenie głową było niecelne.

Napór Chelsea trwa, kilka chwil później bardzo bliski gola był Willian, ale jego strzał minialnie przeleciał nad poprzeczką.

W 82 minucie wreszcie strzał piłkarza United, z linii pola karnego uderzał Pogba, ale nie trafił czysto i piłka przeleciała obok bramki.

W doliczonym czasie gry piłkarze Chelsea wychodzą z kontrą, ale nie zdobywają drugiej bramki.

Manchester United podszedł do spotkania z Chelsea osłabiony, a dość szybka czerwona kartka dla Herrery ustawiła spotkanie. Piłkarze United byli zmuszeni bronić się całą drużyną, co niestety się nie udało i to Chelsea zagra w półfinale FA Cup.

CHELSEA LONDYN 1:0 MANCHESTER UNITED

Bramki: 52′ Kante

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, David Luiz, Cahill – Moses, Kante, Matic, Alonso – Willian (81′ Fabregas), Diego Costa (90+2 Batshuai), Hazard

Man Utd: De Gea – Valencia, Jones, Smalling, Rojo, Darmian – Herrera (35′ Czerwona kartka), Pogba, Young (81′ Lingard), Mkhitaryan (36′ Fellaini), Rashford