Hotnews Mecze

Thriller na Old Trafford. Rashford daje United półfinał Ligi Europy!

rashford-anderlecht2

Manchester United pokonał u siebie Anderlecht Bruksela i awansował do półfinału Ligi Europy. W regulaminowym czasie gry padł wynik 1-1, który oznaczał dogrywkę, w której padł decydujący gol.

Pierwsza akcja United kończy się golem! W 10 minucie trafia Henrikh Mkhitaryan, 1:0! Kapitalną piłkę ze środka pola posłał Paul Pogba, przejął ją Rashford, który najpierw próbował zagrać do Ibrahimovicia, ale został zablokowany. Piłka jednak do niego wróciła, tym razem podał do Mkhitaryana, który miał dużo miejsca i pewnie wykończył tę akcję!

Chwilę po golu Ormiania, na bramkę głową uderzał Pogba, ale Ruben fantastycznie wybronił jego strzał!

W przeciągu kilku sekund, United stworzył sobie kolejną szansę, tym razem świetnie uderzał Lingard, ale jeszcze lepiej interweniował bramkarz Anderlechtu!

Genialna okazja dla Anderlechtu. W 22 minucie, po błędzie Marcosa Rojo i Erica Bailly’iego, sam na sam wyszedł Acheampong, ale trafił w boczną siatkę bramki Romero.

W 23 minucie, z boiska na noszach, zostaje zniesiony Marcos Rojo, który po zderzeniu się z rywalem, doznał urazu, miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

W 27 minucie ładna akcja w wykonaniu gości, Teodorczyk odegrał piętą do Dendonckera, ten uderzył na bramkę Romero, ale Argentyńczyk świetnie broni.

Kilka chwil później z rzutu wolnego uderzał Tielemans, ale jego uderzenie bez problemu wyłapał Romero.

W 32 minucie mamy wyrównanie, 1-1 na Old Trafford. Po zamieszaniu w polu karnym, do siatki trafia Hanni.

W 36 minucie Rashford ruszył lewą stroną boiska, minął obrońcę Anderlechtu i wszedł w pole karne, uderzył z lewej nogi, ale Ruben świetnie obronił.

W 43 minucie Pogba zagrał do Mkhitaryana, ten kapitalnym przyjęciem zgubił dwóch graczy Anderlechtu, ale jego strzał był bardzo niecelny.

Jak to nie wpadło? W 50 minucie świetnie w pole karne wszedł Luke Shaw, zagrał wzdłuż bramki, ale Lingardowi zabrakło milimetrów i piłka przeszła obok bramki Anderlechtu.

W 54 minucie kolejna akcja gości, z prawej strony dośrodkowywał Tielemans, główkował Teodorczyk, ale trafił prosto w bramkarza United.

W 63 minucie dośrodkowanie z lewej strony od Blinda, strzał głową oddał Fellaini, ale Ruben spokojnie łapie piłkę.

Kilka sekund później, Ibrahimović zgrał głową do Rashforda, ten miał dużo miejsca, ale uderzył niecelnie.

Kapitalna okazja zmarnowana! W 69 minucie, po błędzie obrońcy Anderlechtu, sam na sam wyszedł Marcus Rahsford, minął bramkarza, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i jego strzał na pustą bramkę został zablokowany!

Nieprawdopodobne! Dosłownie chwilę później, Fellaini zgrał głową do Zlatana, ten na 5 metrze był sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał go pokonać!

Festiwal nieskuteczności! W 78 minucie piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spada na 5 metr do Paula Pogby, ten uderzył z powietrza, ale fatalnie spudłował!

W 83 minucie kolejna okazja Ibrahimovicia, dostał świetne podanie od Carricka, wyszedł na wolną pozycję, ale uderzył bardzo źle.

W 86 minucie sędzia liniowy popełnia błąd. Odgwizduje spalonego Rasforda, którego nie było, a Anglik wychodził w tej sytuacji sam na sam.

Trzy minuty później, świetne zagranie Ibrahimovicia do Rashforda, który z ostrego kąta strzelał na bramkę, ale trafił w boczną siatkę.

Regulaminowy czas gry skończył się wynikiem 1-1, takim samym jak w pierwszym spotkaniu obu drużyn. Dlatego czeka nas w tym meczu dogrywka.

W ostatniej akcji meczu, fatalnie wyglądającego urazu doznał Ibrahimović. Szwed był przez kilka minut opatrywany, a teraz opuścił już boisko. Zszedł o własnych nogach, ale musieli wspierać go lekarze ze sztabu szkoleniowego United.

Pierwsza akcja United w dogrywce. Z prawej strony boiska wrzucał Valencia, a do przewrotki złożył się Pogba, ale został zablokowany.

W 94 minucie odpowiedź gości. Z dystansu uderzał Bruno, ale po lekkim rykoszecie, piłka minimalnie minęła bramkę Romero.

W 101 minucie pada bramka dla United, ale nie zostaje uznana. Fellaini zgrywał głową do Paula Pogby, który z bliskiej odległości trafił do siatki, ale Belg przy zgrywaniu piłki, wskoczył na plecy obrońcy. Sędzia zinterpretował to zagranie jako faul zawodnika United i nie uznał bramki.

W 105 minucie z dystansu uderzał Chipciu, Romero odbił strzał przed siebie, ale zdołał złapać piłkę przed próbującym dobijać Thielinem.

GOOOL! Marcus Rashford strzela bramkę w 107 minucie, 2:1 dla United! 19-latek wreszcie trafił do siatki! Jednym zwodem minął dwóch obrońców Anderlechtu i ładnie uderzył lewą nogą w długi róg!

W 110 minucie bliski gola Pogba, ale jego strzał, po raz kolejny w tym meczu, wybronił Ruben.

Blisko gola wyrównującego. W 116 minucie z bliska główkował Acheampong, ale świetnie broni Romero.

Manchester United był dziś zdecydowanie lepszy od Anderlechtu. Stworzył sobie kilkanaście stuprocentowych sytuacji, ale regulaminowy czas skończył się wynikiem 1-1. Dopiero w dogrywce, Rashford pokonał bramkarza gości. Ten gol dał United awans do półfinału Ligi Europy.

MANCHESTER UNITED 2:1 ANDERLECHT BRUKSELA

Bramki: 10′ Mkhitaryan 107′ Rashford, 32′ Hanni

Man Utd: Romero, Valencia, Bailly, Rojo (23′ Blind), Shaw, Carrick, Pogba, Rashford, Mkhitaryan, Lingard (60′ Fellaini), Ibrahimovic ( 90′ Martial)

Anderlecht: Ruben; Appiah, Mbodji, Spajic, Obradovic; Tielemans, Dendoncker, Hanni (64′ Stanciu); Chipciu (64′ Bruno), Teodorczyk (79′ Thielin), Acheampong